Дев’ять країн, на підтримку України, виходять з Альянсу незалежних пресрад Європи

Діліться корисною інформацією з друзями:

Пресради Вірменії, Данії, Естонії, Фінляндії, Грузії, Ірландії, Молдови, Норвегії та Швеції підтримали позицію Комісії з журналістської етики та виходять з Альянсу незалежних пресрад Європи (AIPCE). Причина — не виключення Росії.

Про це йдеться на сторінці Комісії з журналістської етики. 

“Повномасштабна війна в Європі та нові медіазакони в росії, які забороняють вільні та незалежні медіа, є серйозною проблемою, яку слід було вирішити на ранніх стадіях, як неодноразово пропонувалося кількома членами AIPCE”, – пишеться у заяві дев’яти країн.

7 днів у ТелеграміСвіжі новини для тих, у кого мало часу

Новини які не потрапили на сайт ми розміщуємо в Телеграмі

У заяві говориться, що залишитись в організації без України стало неможливим і нагадують, що у російській федерації відсутня свобода преси й весь медіа-сектор використовується для путінської пропаганди.

“З цього моменту ми призупиняємо наше членство в AIPCE, поки наші українські колеги не зможуть приєднатися знову. Логотипи та назви наших пресрад необхідно негайно видалити з сайту AIPCE”, – йдеться в заяві.

21 жовтня 2022 року КЖЕ заявила про повне припинення свого членства в Альянсі незалежних пресрад Європи. Участь рф у цій організації ставить під сумнів її здатність відповідати заявленим цілям та суперечить цінностям етичної журналістики, якими ми керуємося.