Вибори завершились. Все лише починається для рівнян…

Щоб постійно бути в курсі новин підпишіться на наш Telegram

У неділю,25 жовтня, в Рівному, як і по всій Україні, відбулися місцеві вибори. Трохи більше як третина рівнян, які мають право обирати, таки зважилися і прийшли на дільниці.

Не побоялись підступного вірусу та великих бюлетенів. Рівнераду ми обрали. За три тижні в другому турі оберемо наступного мера. Попереду найцікавіше: як зміниться наше місто завдяки новим депутатам та міському голові.

Чимало експертів зійшлося на тому, що цьогорічна кампанія на місцевих виборах була найдорожчою і найбруднішою за останні роки. Численні агітаційні намети та білборди на вулицях Рівного, газети, листівки, безкоштовні захисні маски, зустрічі у дворах, телефонні опитування та дитячі свята – це лише невелика частка з того, що побачили рівняни за кілька місяців перед виборами. Звісно ж, не обійшлося й без чорного піару: викривальні розслідування на телебаченні та в соцмережах, у газетах та агітках. Навіть у ніч перед «днем тиші» у Рівному була спроба закидати місто «чорними» агітками з компроматом на одного з лідерів перегонів. Поліція затримала компанію молодих людей, які приїхали до Рівного із столиці.


Велесова ніч: чи варто святкувати Хелловін?

У порту Албанії затримали яхту з українцями

 

Зрештою, кожен зробив свій вибір. І хоч станом на обідню пору середи, 28 жовтня, офіційних результатів ще не оголосили (в ТВК повторно перевіряли протоколи через помилки у документах, – прим. ред.), але загальна картина вже відома. Отже, до Рівнеради увійдуть представники 7 політичних партій. У трійці лідерів симпатій рівнян – «Європейська солідарність», місцева партія «Рівне Разом» та пропрезидентська «Слуга народу». Матимуть мандати й представники ВО «Батьківщина», «Свобода», політичних партій «За майбутнє» і «Голос». На межі – «Сила і Честь». За попередніми даними у неї трохи менше як 5% голосів. Можливо остаточний підрахунок змінить ситуацію саме для цієї політичної сили.

Що ж до міського голови, то в другий тур виборчих перегонів виходять два кандидати, яких найбільше підтримали рівняни. Це лідер ПП «Рівне Разом» Віктор Шакирзян та Олександр Третяк, якого підтримує «Європейська солідарність». Когось із них оберуть новим міським головою Рівного 15 листопада.

Наталія НИРКОВА

Діліться корисною інформацією з друзями: