Виборці у Рівному не прийшли через коронавірус та надмірну агітацію

Щоб постійно бути в курсі новин підпишіться на наш Telegram

За інформацією голови обласної ТВК Василя Куриласа, у Рівному в голосуванні на місцевих виборах 25 жовтня 2020 року взяло участь 62 тисячі 336 містян. Це становить 34,41% громадян, внесених до списків виборців. 

Загалом по області трошки кращі цифри – проголосували 331 тисяча 826 осіб (39,37% внесених до списків виборців). Схожа ситуація і по всій Україні – на дільниці прийшло майже 37% виборців. У чому причина такої ситуації, прокоментував представник РОГО «Комітет виборців України» Свято­слав ДУБОВ:

– На низьку явку виборців вплинула низка факторів. По-перше, складна епідеміологічна ситуація у зв’язку з коронавірусом. Частина виборців не хотіла ризикувати своїм здоров’ям, йдучи на виборчу дільницю.

По-друге, досить нав’язлива, часом навіть агресивна передвиборча кампанія з боку значної кількості партій і кандидатів. Агітація була всюди і постійно: на вулицях, у будинках, ЗМІ та Інтернеті. Тож частину мешканців нашої громади уже просто «нудило» від згадки про слово «вибори».


Велесова ніч: чи варто святкувати Хелловін?

Кількість підтверджених хворих на COVID-19 за добу на Рівненщині перетнула три сотні


По-третє, є частина виборців, які мало цікавляться громадсько-політичним життям, просто не знали, за кого їм голосувати. Такі люди, зазвичай, вважають, що їхній голос нічого не вирішує або ж що всі кандидати однаково погані.

Ну й наостанок, традиційно на місцеві вибори ходить голосувати менше людей, аніж на президентські чи парламентські. І така ситуація не лише в Україні, а й у багатьох, у тому числі розвинених, країнах світу.

Світлана ПІКУЛА

Діліться корисною інформацією з друзями: