fbpx
Олександр Бершак.

Завтра, 22 грудня, у Рівному вшанують пам’ять загиблого Героя, квасилівчанина Олександра Бершака

Діліться інформацією з друзями:

Олександр Бершак народився 17 червня 1990 року у Рівному. Навчався у 20 школі, а коли юнаку виповнилось 17 родина переїхала до Квасилова.

Тут же у Квасилівському професійному ліцеї опанував фах зварювальника. Упродовж 15 років Олександр працював у компанії, яка займалася встановленням котлів та систем опалення.

“Він мав певні проблеми зі здоров’ям, тому не мав йти на строкову службу в армію. Але Саша сам цього захотів. Мовляв, ну як так, всі мої служили, один я — ні, так не годиться. І так пішов в армію. Це був 2009 рік. Саша служив на Дніпропетровщині. Вже у 2014 році, коли розпочиналась антитерористична операція, пішов у військкомат добровольцем. Але його не взяли через стан здоров’я,” — розповідає сестра Героя Олена.

З початком повномасштабного вторгнення Олександр патрулював вулиці та чергував на блок-пості у Квасилові разом з іншими представниками громадського формування “Правопорядок”. За тим вступив до Здолбунівської тероборони, проходив там підготовку та навчання.

“Згодом хлопці, які були з ним поїхали вступати до АЗОВУ, а Саша залишився. Пів року пропрацював у Києві, а в травні 2023 отримав повістку. Він відразу сказав, що піде служити, захищати країну, хоч проблеми зі здоров’ям ніде не поділися. Спершу проходив навчання на Житомирщині, а за тим у Великій Британії. Там мав високі рейтинги, гарно себе зарекомендував, тож братові запропонували пройти навчання на сержанта,” — продовжує Олена.

Через два місяці — 26 серпня — Олександр поїхав на Донеччину. Це був його свідомий вибір підрозділу та напряму.

“Він мав гарні показники, тому багато підрозділів кликали його до себе. Але Саша захотів поїхати саме туди, де служив його побратим — також з Квасилова. Його відмовляли, питали, чи ти розумієш, що там важко. Він розумів, але хотів бути саме там…” — каже жінка.

Добрий, щедрий та відданий Олександр завжди прагнув допомогти навколишнім. Справжній патріот своєї країни навчав любити її й діток — 13-річного сина та 10-річну донечку. Він завжди міг віддати останнє, а сам тішився дрібницями — тільки б рідні були у безпеці.

“У вересні Сашу поранило. Він лікувався, проходив реабілітацію. Ми просили його не квапитись, але він наполягав, що мусить повернутися. “Там мої хлопці. Я нікого не підведу і не підставлю,” — повторював. І 13 грудня повернувся у бригаду…” — пригадує сестра Героя.

На жаль, 18 грудня 2023 року 33-річний солдат Олександр Бершак загинув в ході ведення бойових дій в районі Новомихайлівки на Донеччині.

Прощання із Героєм відбудеться завтра, 22 грудня, о 10:00 на майдані Незалежності у Рівному. Поховають його на кладовищі “Нове”…

Джерело: Рівненська міська рада

Читайте також: В Рівному провели в останню дорогу Героя-захисника Романа Якимчука