fbpx

Від початку війни ЄС надав Україні допомоги на 81 млрд євро

Європейський союз від початку широкомасштабної війни надав Україні фінансову, гуманітарну та військову допомогу на суму 81 мільярд євро.

Про це заявила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн на заході «Дні освіти» у хорватському місті Спліт.

«Війна рф проти України довела велику необхідність для Європи адаптуватися до більш небезпечного та швидкозмінного геостратегічного та геополітичного середовища. Ми нарощуємо зусилля у напрямку побудови оборонного союзу та зміцнюємо зв’язки з глобальними партнерами, яким довіряємо, а також із союзниками по НАТО. Водночас наша фінансова підтримка, а також військова та гуманітарна допомога для України становить уже 81 мільярд євро», — сказала Урсула фон дер Ляєн.

Президентка Єврокомісії наголосила на спробах росії застосувати проти ЄС енергетичний шантаж та паралізувати його енергетичну систему. Але завдяки рішучій спільній відповіді ЄС майже позбувся енергетичної залежності від російських викопних енергоносіїв. За її словами, ціни на енергію, які влітку минулого року сягали «космічних висот», знизилися до передвоєнного рівня.

«Але ми знаємо, що ціни все ще високі. Це одна із тем для дискусії під час обговорення глобальної конкурентоспроможності ЄС на міжнародній арені. Ключовим рішенням залишається застосування та вдосконалення «чистих» технологій. Тому що саме це підвищить нашу незалежність, посилить конкурентоспроможність та зміцнить суверенітет», — підкреслила президентка Єврокомісії.

Фото: Christian Hartmann/AP/picture alliance/

Читайте також: Викрито командування та співробітників елітного спецназу рф, які вчиняли диверсії в Україні та ЄС