fbpx

В кремлі заявили про намір захопити Харків для створення санітарної зони 

Діліться інформацією з друзями:

Міністр закордонних справ росії сергій лавров заявив про намір Росії захопити місто Харків у майбутній значній російській наступальній операції.

Про це йдеться в аналітиці ISW.

лавров став першим високопоставленим чиновником кремля, який прямо назвав місто можливим оперативним об’єктом Росії після нещодавніх попереджень України про те, що російські війська можуть спробувати захопити місто, починаючи з влітку 2024 р.  

Він заявив під час радіоінтерв’ю з кількома відомими російськими державними пропагандистами 19 квітня, що місто Харків «відіграє важливу роль» в ідеї президента росії володимира путіна про створення демілітаризованої «санітарної зони» в Україні для захисту російських прикордонних населених пунктів від Українські страйки.

лавров заявив, що Путін дуже чітко заявив, що російські війська повинні просунути лінію фронту досить далеко в Україну, яку Лавров чітко визначає як Харківську область. Для того, щоб розмістити російські поселення за межами зони українського удару.

Ця вимога є дуже нечітким визначенням, яке могло б охоплювати всю територію України, доки існує незалежна Українська держава і вона бажає себе захищати. Відповідаючи на запитання про те, куди підуть російські війська після створення «санітарної зони», Лавров заявив, що російська влада «повністю впевнена» в необхідності продовження війни Росії проти України.

Лавров відповів, здавалося б, згодою на коментар одного з інтерв’юерів. Який припустив, що попередні зауваження Лаврова означали, що російським військам доведеться продовжувати атакувати Україну після створення «санітарної зони» для захисту населених пунктів, які тоді будуть у межах зони та Українського ударного полігону.

Зауваження Лаврова свідчать про те, що Кремль, ймовірно, використовуватиме ідею постійної зміни демілітаризованої «санітарної зони», щоб виправдати російські наступальні операції все далі і далі в Україну.

Читайте також: “Цвіла наче квіточка, загинула як Герой!”- слова присвячені Героїні з Рівненщини