Росіяни хочуть перейменувати Маріуполь у Жданов

Діліться корисною інформацією з друзями:

Питання про перейменування міста хочуть розглянути на так званому «референдумі», який готує рф на окупованих територіях.

7 днів у ТелеграміСвіжі новини для тих, у кого мало часу

Новини які не потрапили на сайт ми розміщуємо в Телеграмі

Про це повідомляє радник мера Маріуполя Петро Андрющенко.

“В інтерв’ю окупантам керівник ветеранського руху окупації Афганістану Василь Туряница проговорився, сказав, що разом з псевдореферендумом розглядають питання перейменування Маріуполя в Жданов. Логічно, чого там”, – написав  Петро Андрющенко.

Відомо, що так місто називалося раніше, у радянські часи. Взагалі, Маріуполь –  місто, яке історично перейменовували декілька разів. Перше поселення на цій території називалося Домаха і означало «вартовий пост».  Запорізькі козаки побудували форпост на березі Азовського моря і назвали його Домахою.

Потім місто перейменували у Павловськ, на честь Пала I. Однак вона збереглася ненадовго. Місто назвали Маріуполем, що розшифровувалося, як «місто Марії».

Жданов – назва, яка з’явилася у радянські часи, з 1948 по 1989. Тоді місто назвали на честь радянського державного та партійного діяча Андрія Жданова. Він був ініціатор ідеологічної кампанії, спрямованої проти діячів науки та культури, що отримала назву «ждановщина». Модна скаати, що він репресував науковців та митців. Нещадній критиці та звинуваченням з 1947 року і вже після смерті Жданова піддавались, в тому числі, і українські культурні діячі, зокрема, колективи журналів «Перець» та «Дніпро», письменники Максим Рильський, Олександр Довженко, Володимир Сосюра та інші.

На початку 90-х місту повернули назву Маріуполь.