fbpx
Половина із закатованих в полоні захисників – морські піхотинці, які захищали Маріуполь

Половина із закатованих в полоні захисників – морські піхотинці, які захищали Маріуполь

Діліться інформацією з друзями:

Поводження росіян з військовополоненими морської піхоти, які до останнього захищали Маріуполь – одне з найжорстокіших. Згідно зі статистикою правозахисників, половина з повернених тіл закатованих захисників – саме морська піхота.

Про це розповіла Олена Бєлячкова, юристка та координаторка груп родин військовополонених ГО МІПЛ.

За її словами, тіла повертаються в стані, коли експертні установи не завжди можуть встановити причинно-наслідковий зв’язок.

«Часто зазначається причиною смерті хвороба, яка призвела до летальних наслідків. Ми намагаємося, щоб у цих справах максимально бралися всі експертизи, щоб зафіксувати страшні злочини, які вчиняє росія».

Вона наголосила, що 36-а бригада, 501-й батальйон рідко фігурують в обмінах. Та умови перебування військовополонених можуть призвести до збільшення кількості тіл, які повертатимуть з полону.

Мілана Компанієць, мати Юрія Гульчука, військовополоненого 36 ОБрМП, ґрунтуючись на інформації після спілкування з бранцями, які перебували разом із її сином одній камері, розповіла про тортури, яких зазнають українські військовополонені в рф.

«Їжі надзвичайно мало, близько 2-4 ложки каші, пів чашки чаю і дві тоненькі скибочки хліба – ось це їжа. Про білкову їжу взагалі не йдеться – лише вуглеводи та трішки води. Одна чашка води на вісьмох, просто можливості пити немає», – повідомила вона.

Мілана Компанієць зазначила, що у випадку зубного болю – зуби бранцям вибивають або видаляють. А при скаргах на біль в будь-якій частині тіла, лікування одне – шокер.

За інформацією доповідачки ООН з тортур Еліс Джилл Едвардс, з 16 видів тортур до українських бранців було застосовано 14.

Джерело: Media Center Ukraine – Ukrinform

Читайте також: Нові професії у Центрі профтехосвіти Рівненщини отримали понад 200 ветеранів війни