fbpx
Олена Зеленська

Відбулось засідання Ради безбар’єрності за участі обласного керівництва Рівненщини

Діліться інформацією з друзями:

У наступному році кількість людей з інвалідністю в Україні збільшиться на 150 тисяч. Саме тому мають бути дотримані державні стандарти щодо доступності. На цьому наголосила перша леді України Олена Зеленська під час засідання Ради безбар’єрності під головуванням Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля.

Участь у засіданні за допомогою селекторного зв’язку взяв в.о. голови Рівненської ОДА Сергій Подолін, а також заступниця голови ОДА Людмила Шатковська та керівники профільних департаментів.

«У 2024 році робота з подолання бар’єрів почне втілюватися на рівні громад. Українці повинні відчути зміни в місті чи селі, у якому проживають», – сказала Олена Зеленська.

Денис Шмигаль відзначив, що безбар’єрність сьогодні – це нагальна необхідність для мільйонів українців. Для людей різних вікових груп, професій, соціального походження. Особливо акцентується увага на потребах наших захисників. У 2023 році Уряд доклав багато зусиль для втілення проєктів безбар’єрності.

Насамперед Мінцифри запровадило європейські стандарти цифрових комунікацій держорганів. Тепер вони реалізуються на практиці в усіх державних цифрових сервісах.

Крім того, Мінекономіки започаткувало програму компенсацій роботодавцям, які облаштували робоче місце для фахівця з інвалідністю.

Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури продовжує оновлювати державні будівельні норми з урахуванням вимог безбар’єрності.

МОЗ працює над законопроєктом, який докорінно змінить шлях людини після травми або поранення від лікарняного ліжка до відновлення якості життя.

У 2023 році обласними військовими адміністраціями було проведено роботу над створенням регіональних планів облаштування безбар’єрного простору і моніторингу укриттів щодо доступності та інклюзивності в публічних установах. Також розроблялися та вдосконалювалися обласні проєкти координації реабілітації людини: від лікарняного ліжка до оплачуваної роботи. Серед найбільш активних – Рівненська область.

Сергій Подолін.

«На Рівненщині 82% ЦНАПів є безбар’єрними та частково безбар’єрними. Усі будівлі, в яких розміщені місцеві державні адміністрації та їх структурні підрозділи, є доступними для осіб з інвалідністю. Цьогоріч послуги через службу зайнятості отримали 1,2 тис. безробітних осіб з інвалідністю, з них 369 – працевлаштовані. Загалом в області втілюємо безбар’єрність за шістьма напрямками – фізична, суспільна та громадська, освітня, економічна, інформаційна, цифрова», – зазначив Сергій Подолін.

Джерело: Рівненська ОВА

Читайте також: Ексочільник Рівненщини інспектує ТЕС на Київщині