fbpx

Весільний обряд з Рівненщини пропонують внести до списку нематеріальної культурної спадщини України

На Рівненщині відбувся другий Всеукраїнський форум «Нематеріальна культурна спадщина: міжрегіональна співпраця». Організатор — КЗ “Рівненський обласний центр народної творчості” РОР.

В обласному центрі зібрали не тільки рівненських, а й волинських та одеських представників культури. До роботи форуму долучилися діячі культури зі різних куточків України через онлайн.

Учасники форуму.

На заході представили весільний обряд «Читання корони», який має ввійти до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини. Обряд спільно подали на затвердження Рівненська та Волинська області.

Обряд.

7 днів у ТелеграміСвіжі новини для тих, у кого мало часу

Новини які не потрапили на сайт ми розміщуємо в Телеграмі Підпишись

Вперше весільний обряд «Читання Корони» зафіксований ще у 1930-му році.

«Українська культура має стати мейнстримом і потужним елементом економіки, щоб усі наші народні промисли капіталізувалися через експорт. Уже весь світ хоче носити наші вишиванки, пізнавати нашу культуру, вивчати нашу мову. Кожен має знати, що Україна — це велична країна із тисячолітньою історією», — зазначив начальник Рівненської ОВА Віталій Коваль.

На форумі говорить Віталій Коваль.

Нагадаємо, Рівненщина уже представлена у Національному переліку елементів нематеріальної культурної спадщини 4-ма елементами. Зокрема, «Бортництвом», «Традицією обряду «Водіння Куста», «Поліською дудкою-викруткою» та «Обрядом наряджання могильних хрестів на Рівненському Поліссі». Два останніх занесли в список у 2023 році.

Рівненська ОВА

Читайте також: Кирило Буданов в День воєнної розвідки отримав нове звання