fbpx

Українські полярники показали сніг неймовірного кольору біля станції Академік Вернадський

Діліться корисною інформацією з друзями:

Українські полярники показали рожеві візерунки на білому – так квітне сніг наприкінці антарктичного літа в районі станції «Академік Вернадський». Неймовірні фото зробили Сергій Глотов та Марта Дзиндра.

7 днів у ТелеграміСвіжі новини для тих, у кого мало часу

Новини які не потрапили на сайт ми розміщуємо в Телеграмі

Рожеве забарвлення з’являється внаслідок розвитку в снігу мікроскопічних зелених одноклітинних водоростей.

Цікаво, що одна й та ж водорість має три кольорові стадії: зелену, помаранчеву і пурпурову чи малинову. Вона зимує під снігом у «зеленому» варіанті, де переважає хлорофіл, а коли стає тепліше, то просувається ближче до поверхні і червоніє, адже в ній утворюються каротиноїди (ці ж сполуки фарбують моркву, наприклад). Каротиноїди захищають водорість від ультрафіолетового випромінювання.

Наразі українські вчені відбирають і фіксують проби кольорового снігу, щоб вже на «великій землі» їх проаналізувати і краще зрозуміти хімічні основи трансформації згаданої водорості.

«Цвітіння снігу» сприяє зміні клімату. Адже через забарвлення сніг менше відбиває сонячного світла та швидше тане. Як наслідок – у ньому розвивається дедалі більше яскравих водоростей, від чого танення ще пришвидшується. Тому важливо щороку фіксувати площу «квітучого снігу» на дослідних поверхнях, щоб побачити загальні тенденції впливу зміни клімату. Нині цю роботу українські біологи і біологині на станції проводять за допомогою дрону.