Українська молочна продукція може знову здорожчати

Діліться корисною інформацією з друзями:

У Спілці молочних підприємств України вважають, що молочна продукція від українських виробників може подорожчати на 10-15% через підвищення ціни на електроенергію та сировину.

Про це пише AgroTer.

7 днів у ТелеграміСвіжі новини для тих, у кого мало часу

Новини які не потрапили на сайт ми розміщуємо в Телеграмі

Закупівельні ціни на молочну сировину підвищились на третину. Це обов’язково призведе до подорожчання готової продукції для кінцевого покупця — вважають у спілці.

“Виробники молока намагаються підняти ціну майже до європейського рівня. Але молокопереробні підприємства України не можуть платити так, як платить польський чи голландський молокозавод, який працює в нормальних умовах, де немає війни, де європейські держави дотують підприємства”, — розповідає виконавчий директор Спілки молочних підприємств Арсен Дідур.

Він стверджує, що часті відключення електроенергії також завдають збитків молокозаводам. Виробництво не може довго зберігати молоко без електроенергії, тому змушені навіть виливати його.

“Подібна тактика може призвести до скорочення поголів’я. Що стосується генераторів, то вони не в змозі забезпечити охолодження всієї лінії виробництва”, — зауважив Арсен Дідур.

Українські ферми виробляють близько 7 млн тонн молока, тоді як потреби галузі становлять 10 млн тонн. Скорочення поголів’я худоби може призвести до ще більшого дефіциту.

Фото: Megumi Nachev/unsplash.com.