Центр комплексної реабілітації у Рівному надає послуги захисникам України

Центр комплексної реабілітації «Крок» відтепер має можливість надавати послуги ще й Захисникам та Захисницям України.

Центр комплексної реабілітації осіб та дітей з інвалідністю з порушенням опорно-рухового апарату «Крок» широко відомий серед мешканців міста Рівне. Адже він розпочав свою роботу ще у 1993 році. Протягом 29 років існування Центр «Крок» завжди лишався провідним закладом реабілітації для осіб та дітей з інвалідністю, які мають захворювання, пов’язані з опорою і рухом. Цей заклад надає послуги з комплексної реабілітації відповідно до потреб отримувачів послуг за допомогою медичної, фізичної, психолого-педагогічної та соціальної реабілітації. Тут функціонують наступні відділення:

  • – медичної реабілітації (травматологічно-ортопедичного профілю);
  • – медичної реабілітації (неврологічного профілю);
  • – фізично-медичної реабілітації;
  • – ранньої соціальної реабілітації дітей;
  • – соціальної реабілітації.

7 днів у ТелеграміСвіжі новини для тих, у кого мало часу

Новини які не потрапили на сайт ми розміщуємо в Телеграмі Підпишись

Професійний та чуйний колектив спеціалістів Центру «Крок», серед яких лікарі невропатологи, лікар травматолог-ортопед, фахівці фізичної реабілітації, масажисти, педагоги, психологи, дефектолог, інструктор з трудової адаптації та багато інших, щодня дружною командою допомагають людям з інвалідністю відновити повноцінне життя в соціумі. Для оптимального комплексного реабілітаційного підходу зі спеціалістів центру створено мультидисциплінарну команду під керівництвом лікаря фізичної та реабілітаційної медицини. У Центрі «Крок» забезпечено оптимальні умови для реабілітації: функціонують спортивні зали, масажні кабінети, кабінети теплолікування та фізпроцедур, власна лабораторія та багато іншого. Здійснюється соціальна підтримка осіб, котрі перебувають на обліку шляхом забезпечення продуктовими пакетами, засобами гігієни та реабілітації. За сприяння міської влади щороку поповнюється матеріальний фонд центру. Спеціалісти Центру «Крок» постійно підвищують свій професійний рівень шляхом безперервного навчання інноваціям у сфері реабілітації, відвідують семінари, вебінари, конференції, співпрацюють з вітчизняними та закордонними реабілітаційними, освітніми, медичними, науковими підприємствами, установами, організаціями та громадськими об’єднаннями (організаціями, товариствами).

Цільовою спрямованістю є відновлення втрачених рухових функцій, підтримка здоров’я й покращення самопочуття осіб з інвалідністю шляхом здійснення комплексу реабілітаційних заходів. Особливістю закладу є індивідуальний професійний підхід з груповою складовою, що дозволяє якісно надавати реабілітаційні послуги і допомогти пацієнтам соціалізуватися, побачити, що вони не покинуті зі своїми проблемами, дати можливість ділитися між собою успіхами та невдачами, підтримувати і мотивувати один одного під чуйним керуванням спеціалістів Центру «Крок».

На сьогодні на обліку в Центрі «Крок» перебуває 2089 осіб з інвалідністю, включаючи 289 дітей з інвалідністю. Протягом 9 місяців 2022 року пройшли реабілітацію 1040 осіб та дітей з інвалідністю, лікарями закладу проведено 11194 консультації, спеціалістами здійснено 54693 маніпуляції та процедури. Забезпечено 1059 осіб з інвалідністю продуктовими пакетами на суму 454996,99 грн. 175 особам надано засоби пересування та гігієни на суму 58964,10 грн. Також надано допомогу промисловими товарами 323 особам на суму 71705,86 грн. Крім того, 558 осіб отримали медикаменти на суму 144155,72 грн.

Не зважаючи на важкі умови сьогодення, Центр «Крок» не лише повноцінно функціонує, а й іде в ногу із часом. У жовтні 2022 року були внесені зміни до Положення Центру «Крок», що дало змогу розширити перелік потенційних пацієнтів. Крім осіб та дітей з інвалідністю, Центр «Крок» тепер має можливість надавати послуги Захисникам та Захисницям України, які отримали поранення, контузію, каліцтво (чи захворіли) під час безпосередньої участі у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, а також цивільним потерпілим, які є внутрішньо переміщеними особами, зареєстрованими на території Рівненської міської територіальної громади, котрі у період дії воєнного стану в Україні або окремих її місцевостях під час служби, трудової чи іншої діяльності, проживання на відповідній території отримали поранення, контузію, каліцтво або захворювання внаслідок військової агресії Російської Федерації проти України, перебуваючи безпосередньо в районах проведення воєнних (бойових) дій або в районах, що піддавалися бомбардуванням, авіаударам та іншим збройним нападам за умови, що такими особами не вчинено кримінальних правопорушень незалежно від встановлення їм інвалідності.

Колектив Центру «Крок» протягом багатьох років повертає тисячі людей до повноцінного життя.

Лілія АНДРІЮК, завідувачка відділення соціальної реабілітації Центру «Крок», психолог

%d блогерам подобається це: