fbpx

Психологічну реабілітацію підкорегували до сучасних вимог

Діліться інформацією з друзями:

Психологічну реабілітацію ветеранів та членів їх сімей підкорегували у Кабінеті Міністрів України. Внесені зміни до порядків, що стосуються надання психологічної реабілітації ветеранам та членам їхніх родин, постраждалим учасникам Революції Гідності та сім’ям загиблих захисників України.

Психологічну реабілітацію призначатимуть та надаватимуть за новими правилами. Передбачено якісно новий механізм організації психологічної реабілітації, що відповідає сучасним вимогам.

Щоб отримати психологічну реабілітацію необхідно:

  • – направлення сімейного лікаря, терапевта або лікуючого лікаря;
  • – самостійно звернутися до надавача послуг із психологічної реабілітації.

Де дізнатися про надавачів послуг із психологічної реабілітації?

Реєстр постачальників послуг із психологічної реабілітації для ветеранів і членів їх сімей, (https://mva.gov.ua/ua/veteranam/likuvannya-ta-reabilitaciya/centri-z-nadannya-poslug-psihologichnoyi-reabilitaciyi/reyestr-postachalnikiv-poslug-iz-psihologichnoyi-reabilitaciyi-2022-rik).

Що входить до переліку безоплатних послуг із психологічної реабілітації для ветерана:

  • проведення первинного психодіагностичного обстеження членами мультидисциплінарної команди;
  • визначення психологічної проблеми або психічного розладу, рівня психосоціальної дезадаптації, можливості отримувати допомогу стаціонарно, амбулаторно чи дистанційно; формування індивідуального плану психологічної реабілітації з використанням міжнародних стан­дартизованих інструментів обстеження та оцінки (шкали/ тести/опитувальники);
  • надання стаціонарної психологічної допомоги особам, які перебувають на лікуванні у закладі охорони здоров’я амбулаторно (за бажанням) відповідно до індивідуального плану;
  •  надання психологічної допомоги дистанційно;
  •  психіатричний огляд у разі потреби;
  • поточний контроль виконання індивідуального плану та його коригування;
  •  психологічна підтримка членів родини, навчання технікам самодопомоги, інформування, роз’яснення про проблеми з психічним здоров’ям та їх вплив, психоедукація та інші науково-обґрунтовані методи психологічної підтримки;
  •  проведення необхідних психодіагностичних тестів у динаміці;
  •  застосування методів психологічного впливу та психотерапевтичних інтервенцій;
  •  призначення медикаментозного лікування за потреби, відстеження побічної дії призначеного лікування та його корекція;
  •  формування висновку-прогнозу психологічної реабілітації з інформацією про надані психологічні послуги та подальші рекомендації.

Для отримання консультації щодо психологічної допомоги звертайтеся:

  1. до експертної групи психологічної допомоги Директорату реабілітації та медичного забезпечення Міністерства у справах ветеранів України, телефон для довідок (063) 230-20-11 з понеділка по п’ятницю з 8.00 до 17.00;
  2. на безкоштовну гарячу лінію кризової допомоги та підтримки від Українського ветеранського фонду Мінветеранів. Телефонувати на вказану лінію можна цілодобово за номером +3 800-33-20-29 або ж відразу на сайті Фонду зі смартфона – veteranfund.com.ua.

Ганна ДУДНИК, начальник відділу по роботі з учасниками АТО та ООС і членами їх сімей

«Порядком проведення психологічної реабілітації постраждалих учасників Революції Гідності, учасників Антитерористичної операції та осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, членів їх сімей та членів сімей загиблих (померлих) таких осіб» затвердженим ПКМУ від 27.12.2017 №1057 (далі – Порядок), передбачена психологічна реабілітація для окремих категорій громадян, а саме.

  1. Учасників бойових дій, статус яким встановлено відповідно до пунктів 19-21 частини першої статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» далі – Закон.
  2. Осіб з інвалідністю внаслідок війни, статус яким встановлено відповідно до пунктів 10-14 частини другої статті 7 Закону.
  3. Учасників війни, статус яким встановлено відповідно до пункту 13 статті 9 Закону.
  4. Постраждалих учасників Революції Гідності, статус яким встановлено відповідно до статті 16-1 Закону.
  5. Членів сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни, статус яким встановлено відповідно до абзацу четвертого пункту 1 статті 10 Закону.
  6. Членів сім’ї загиблого (померлого) захисника чи захисниці України, статус яким встановлено відповідно до статті 10-1 Закону.

Право мають також члени сімей осіб, зазначених у пунктах 1-4.

На період воєнного стану та протягом трьох місяців після його припинення або скасування до отримувачів послуг належать також військовослужбовці (резервісти, військовозобов’язані, добровольці Сил територіальної оборони) Збройних сил, Національної гвардії, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Держприкордонслужби, Держспецтрансслужби, військовослужбовці військових прокуратур, поліцейські, особи рядового, начальницького складу, військовослужбовці МВС, Управління державної охорони, Держспецзв’язку, ДСНС, Державної кримінально-виконавчої служби, співробітники Служби судової охорони, особи, які входили до складу добровольчого формування територіальної громади, інших утворених відповідно до законів військових формувань, які брали безпосередню участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України та члени їх сімей.