fbpx
Попри потепління

Попри потепління пункти обігріву у Рівному стоятимуть

Діліться інформацією з друзями:

Попри потепління та відсутність відключень електроенергії, пункти обігріву в Рівному та області, закривати не планують.

Про те, що пункти незламності попри потепління стоятимуть повідомив речник ОВА Олександр Поліщук 13 березня журналістам Суспільного. За його словами, відповідне рішення має бути ухвалено на всеукраїнському рівні. Водночас ті пункти незламності, які перебувають на балансі волонтерських організацій чи релігійних громад, волонтери закриватимуть лише за власним бажанням.

Валерій Шилін, який продає каву на майдані Незалежності вісім років, скаржиться на людей які збираються навколо “пункту незламності” та заважають йому працювати.

“По-перше, ці пункти незламності зараз, я вважаю, не потрібні, тому що зараз тепло. По-друге, тут збирається якась така агресивна молодь, безхатьки, постійно приїжджають машини. Тобто, вони тут концентруються, розумієте”, — пояснює бариста велокави.

Пункт обігріву, поблизу якого працює Валерій Шилін, відкрили 18-го листопада 2022 року. За інформацією речниці міськради Оксани Власюк, його фінансує міжцерковна рада Рівного. Рівнянка Ніна Блохіна приходить сюди з чоловіком декілька разів на тиждень і проти того, щоб пункт закривали найближчим часом.

“Приходимо сюди, щоб нагрітися. Дуже холодно в руки. А вже як літо буде, можна й не приходити. Ми пенсіонери, хочемо чаю напитися, книжку почитати, дають книги читати і тепліше трішки. Нагріємось, та й підемо додому собі”, — каже Ніна Блохіна.

Медична сестра Оксана Білецька чергує тут з дня відкриття. За її словами кількість відвідувачів дещо зменшилась, вдень сюди приходять близько пів сотні людей. Ще один пункт обігріву знаходиться з протилежного боку майдану Незалежності, він перебуває на балансі Нацполіції. Всередині замість генератора — буржуйка та дрова. Чергова Мирослава Концемал каже, деревини вистачить до кінця березня і вказівки від керівництва про закриття пункту ще не було.

На офіційному сайті Рівненської обласної військової адміністрації йдеться, що у Рівному впродовж цієї зими відкрили 27 пунктів Незламності. Деякі з них перебувають на балансі Нацполіції та ДСНС, окремими опікуються благодійники та Міжцерковна рада, решта — з бюджету громади міста. Речник ОВА Олександр Поліщук Суспільному повідомив, що пункти обігріву у місті та регіоні закривати поки не планують. Відповідне рішення має бути прийняте на всеукраїнському рівні.

“На Рівненщині пункти незламності продовжують функціонувати у штатному режимі, закривати чи призупиняти їхню роботу наразі не планується. Якщо буде прийняте якесь зворотне рішення на загальнонаціональному рівні, тоді відповідно буде воно впроваджуватись і в нашому регіоні. Поки, повторюсь, пункти незламності діятимуть, як і зазвичай”, — коментує Олександр Поліщук.

Читайте також: Рівненська громада передала гуманітарну допомогу на Херсон