fbpx

У сімейних спорах допомагатимуть медіатори

Діліться інформацією з друзями:

Про можливості залучення професійних медіаторів до вирішення сімейних спорів йшлося сьогодні на нараді в міській службі у справах дітей. Детальну інформацію про цей вид посередництва міським чиновникам надала представниця ГО «Центр медіації і діалогу», адвокат Альона Полюхович.

За її словами, медіатори долучаються до вирішення конфліктних ситуацій за згодою усіх сторін, вони визначають потреби учасників спорів і допомагають їм вести діалог. Вони готові працювати з службою у справах дітей на волонтерських засадах у рамках спеціального проекту, який реалізуватиметься впродовж 6 місяців.

Начальник служби Андрій Міщеня зауважив, що допомога медіаторів багатьом подружжям згодилася б ще на етапі розлучення, а не тоді коли вже ділять дітей, чи майно. Водночас пані Полюхович зазначила, що корисно було б запровадити так звану дошлюбну медіацію, аби майбутнє подружжя могло обговорити свої очікування від сімейного життя, розподіл обов’язків тощо.

На етапі сімейних спорів, медіатори готові спілкуватися окремо з усіма сторонами, у тому числі й з дитиною, надавати їй психологічну підтримку. Основна перевага участі такого фахівця – його незаангажованість та компетентність.

Наталія НИРКОВА