fbpx

У шести громадах Рівненщини небезпечно ходити в ліс

У шести громадах Рівненщини небезпечно ходити в ліс як по гриба, так і по дрова.

Минулого року в Україні стартувала масштабна реформа лісової галузі. В результаті відбулось розмежування господарських і контролюючих функцій в лісі, змінились обов’язки управління. Про зміни, які сталися в лісовому господарстві за цей рік, а також ситуацію з пожежами в лісах Рівненщини та попит на дрова напередодні зими розповів начальник Північно-Західного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства Володимир Панчук.

«На сьогодні всі лісогосподарські підприємства Рівненської області (їх у нас 9) разом з лісгоспами Волині об’єднані у Поліський лісовий офіс. Він своєю чергою входить до структури Державного підприємства «Ліси України». До функцій Північно-Західного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства належить контроль роботи інших лісокористувачів. Для прикладу, в нашій області майже 20% лісу належить так званим «іншим» лісокористувачам: це військовий лісгосп, кооперативи, селянські ліси», – повідомив Володимир Панчук.

Таким чином нині лісогосподарські підприємства займаються виключно господарюванням, а Північно-Західне міжрегіональне управління здійснює контроль за їх діяльністю та діяльністю інших лісокористувачів.

З початку року на Рівненщині зафіксовано 20 випадків лісових пожеж на площі 11,5 га.

«Під час пожежонебезпечного періоду профілактика та реагування на виникнення пожеж – пріоритет в нашій роботі. Також ми використовуємо автоматизовану систему «Пожежі». Вона допомагає ефективніше працювати з всією інформацією про лісові пожежі та навіть прогнозувати подальшу ситуацію», – зазначив начальник Північно-Західного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства.

На сьогодні населення Рівненщини вже придбало 150 тис. кубометрів паливних дров, ще 274 тис. кубічних метрів купили на аукціонах промислові підприємства. Цьогорічні показники залишились на рівні минулого року.

Вкотре лісівники закликають мешканців краю бути уважними й обережними в лісі. «Особливо пильними потрібно бути зараз охочим збирати гриби. У 6 прикордонних громадах Рівненщини – у Локницькій, Зарічненській, Висоцькій, Миляцькій, Старосільській та Березівській громадах це може бути небезпечним для життя. Там ходити до лісу не можна за жодних обставин», – нагадав Володимир Панчук.

Олександр ПОЛІЩУК