У Рівному всього п’ять котелень використовують альтернативні види палива

Діліться корисною інформацією з друзями:

Рівнетеплоенерго має 34 котельні в місті Рівне, 29 з яких працюють виключно на газу, а п’ять використовують альтернативні види палива.

Керівник підприємства Олександр Ющук  розповів кореспонденту Суспільного, як ситуація може розвиватися, якщо газу не буде.

7 днів у ТелеграміСвіжі новини для тих, у кого мало часу

Новини які не потрапили на сайт ми розміщуємо в Телеграмі

Уряд України повідомив про плани забезпечення газу на рівні 90% від минулого року. Це означає, що заощадження щонайменше 10% неминучі. У той же час, з настанням сезону опалення, керівник Рівнетеплоенерго бачить деякі ризики.

«Газ йде по трубах. Проблема полягає в тому, що ці труби дуже просто вивести з ладу, як і наші котельні. Я особисто найбільше боюся диверсій, перебоїв у газі та електроенергії, а також відсутності газу взагалі”, – каже пан Олександр.

Він також зазначає, що під час війни може виникати перебої з постачанням газу, електроенергії, води. А це буде вести до аварійних зупинок. Під час сильних морозів така ситуація приводить до пориву в трубах. За скільки часу це станеться залежить від утеплення будинку. Тому пан Олександр наголосив на важливості утеплення житлових будинків та готовності їх тепломереж до опалювального сезону.

Керівник теплової компанії про ситуацію з котельнями на альтернативному паливі уточнює: потужностей альтернативного палива, які запустило підприємство, поки що вистачає виключно на комунальні та державні установи. За його словами, щоб обігрівати за допомогою альтернативного палива житлові будинки  треба додатково встановлювати потужності. На біду, якщо стане суворо питання з газом, то половину міста зможуть прогрівати. Це не буде 18-20 градусів у квартирі, але врятувати систему опалення і не дати людям замерзнути — ці котельні зможуть

Мала надія і на електрообігрівачі, адже електромережі не витримають такої напруги. За рекомендаціями Олександра Ющука потрібно всю увагу звернути на утеплення житлових приміщень.