fbpx

У Рівному всерйоз взялися за створення Муніципальної варти.

Діліться інформацією з друзями:

Від розмов – до справи: у Рівному всерйоз взялися за створення Муніципальної варти. Навіть кошти на це передбачили у бюджеті.

Про це повідомив голова бюджетної комісії Рівнеради Павло АЛЕКСЄВИЧ.

Йдеться про структуру з широкими контролюючими повноваженнями: від благоустрою та озеленення до охорони громадського порядку та забезпечення публічної безпеки і правопорядку.

– Питання дуже довго обговорювалося, – пояснив Павло Алексєвич. – І от ми перейшли до етапу втілення. Був запит від громади. Це буде окремий департамент з керівником, який буде не з Рівного. Щоб на нього ніхто не міг тиснути. Муніципальна варта слідкуватиме за дотриманням порядку в місті: починаючи від благоустрою, правил паркування, до розміщення зовнішньої реклами, поводження із зеленими насадженнями і так далі. Це буде потужна сервісна служба. Нарешті зможемо не лише добрим словом у такій сфері працювати. Щоб розробити проєкт, три місяці вивчали досвід інших міст. Це не буде швидко. Адже на нас чекає ґрунтовна робота. Така структура функціонуватиме заради комфорту й порядку в місті. На це передбачили фінансування в 14,5 мільйона гривень, не знаю лише, чи зможемо за 2021 рік все освоїти.

Очікується, що це питання буде розглянуте на наступному сесійному засіданні Рівнеради. Попередньо його анонсували на 29 квітня.

Наталія НИРКОВА «Щоб зробити життя мешканців нашої громади безпечним та комфортним, контролювати правопорядок і впливати на порушників, на розгляд депутатів Рівнеради подали проєкт створення Муніципальної варти. Ініціатори та співавтори проєкту – фракції «Європейської Солідарності» та «Рівне Разом». Планується, що це буде окремий департамент. Подібні структури вже давно є в багатьох обласних центрах України: Луцьку, Львові, Києві, Вінниці, Івано-Франківську, Одесі. Саме позитивний досвід інших міст та ефективна робота муніципальних вартових там і підштовхнув до думки створити таку організацію і в Рівному», – розповідає один із авторів проєкту, голова фракції «Європейська Солідарність» Павло АЛЕКСЄВИЧ:

– Наше місто має зараз ряд проблем з благоустроєм, неправильним паркуванням, несанкціонованою торгівлею, продажем алкоголю та тютюнових виробів неповнолітнім і т. д. Все це заважає мешканцям, але (в силу різних причин) продовжує відбуватися. Департамент муніципальної варти якраз і покликаний вирішити ці проблеми, зробити життя мешканців безпечним і комфортним, а порушників покарати. Розробляючи проєкт, ми розділили обов’язки Варти на такі основні напрями:

  1. Інспекція з благоустрою, яка буде контролювати дотримання Правил благоустрою міста і зупиняти: знищення зелених насаджень, порушення вивезення ремонтних відходів, викидання сміття, розміщення оголошень у невстановлених місцях, малюнки/написи на будинках та парканах, самовільне зайняття території міста, самовільне встановлення рекламних конструкцій, МАФів, захаращення пожежних проїздів, проведення самовільних земельних робіт, які порушують благоустрій, торгівлю в несанкціонованих місцях, спалювання сухого сміття, продаж алкоголю та тютюнових виробів неповнолітнім.
  2. Інспекція з паркування, яка буде контролювати дотримання правил паркування, зупинок і стоянок.
  3. «Безпечне місто» – відеоспостереження та запис відео для попередження правопорушень та пошуку порушників.
  4. Взаємодія з Національною поліцією та ДСНС – допомога у виявленні злочинців, сповіщення про вчинені порушення або підготовку до них, спільне забезпечення правопорядку, сповіщення про аварії, пожежі та інші надзвичайні ситуації і допомога у рятуванні людей та майна.

Механізм впливу Варти на порушників буде залежати від конкретного випадку, але загалом це три способи: штрафи, приписи та попередження.

Коли цей департамент запрацює на повну силу, рівняни одразу побачать та відчують результат. Місто стане чистішим, привабливішим та безпечнішим для пішоходів. Зелені зони, газони, хідники, дитячі майданчики – коли на них перестануть паркуватися і нищити – будуть збережені. Крім того, все це міське майно буде служити нам довше і ті ж тротуари не потребуватимуть ремонтів. Коли автомобілі перестануть паркувати у заборонених місцях на вулицях, проїхати містом стане швидше, аварій буде менше. Припиниться спалювання сухих рослинних відходів, трави – повітря стане чистішим і мешканці менше потерпатимуть від алергій. Неповнолітні не зможуть придбати алкоголь та тютюнові вироби – їхнє здоров’я буде збережене, а рівень злочинності знизиться. Додатковий плюс від роботи Варти той, що штрафи, сплачені порушниками, будуть поповнювати міський бюджет.

Хочу наголосити, що Муніципальна варта не замінює поліцію, не є охоронною структурою і не є силовим блоком. Вона має свої, окремі функції. Плануємо розглянути проєкт створення Муніципальної варти на найближчій сесії і працювати над його втіленням далі.

Ірина ОСТАПЧУК