fbpx

У Рівному все ж таки вводитимуть плату за дитсадки для іногородніх

Таку думку висловив Богдан Гапяк, який очолює депутатську комісію Рівнеради, що сьогодні вивчала досвід Тернополя. Там у дошкільних закладах вже понад два роки тому запровадили плату за дитсадки для дітей із довколишніх сіл.

Загалом у дошкільних навчальних закладах Тернополя нараховується близько 700 таких дітей.

– Подивилися, як це питання вирішується у наших сусідів – тернопільчан, розповів Богдан Гапяк. – З огляду на досвід Тернополя, можна зробити висновок, що впровадження плати за дитсадок для іногородніх, мабуть, даватиметься нелегко. Тому, доведеться ще попрацювати над цим питанням.

Можливо, дещо перейняти у тернопільчан. Наприклад, те, як вони налагодили співпрацю з деякими сусідніми ОТГ, з якими укладені відповідні угоди. До речі, договори підписали не тільки з громадами, а й з окремими фізичними особами. Тобто, батьки самі платять за своїх дітей. Вартість такої послуги становить 1,2 тисячі гривень за місяць плюс плата за харчування. У них також передбачені пільги, скажімо, для учасників АТО, мешканців навколишніх сіл, які працюють у Тернополі, і т.д.

За минулий рік Тернопіль заробив на платі за навчання дітей із сіл в дитсадках міста понад мільйон гривень. Ці кошти вони скерували на підвищення зарплати для працівників дошкільних навчальних закладів.Отож, на думку Богдана Гапяка, рівненська делегація в Тернополі почерпнула багато чого з того, що можна запровадити у Рівному.

Записав Василь ГЕРУС

Постійно бути в курсі новин Вам допоможе Telegram-канал газети «7 днів»