fbpx

У Рівному тривають зустрічі зі споживачами природного газу 

В центрі обслуговування клієнтів АТ «Рівнегаз» за адресою: м. Рівне, вул. Грушевського, 8 відбулася зустріч із споживачами природного газу.

Комерційний директор акціонерного товариства Віктор Осницький розповів присутнім про окремий рахунок на розподіл газу, замовлену потужність та новий тариф, який затверджений НКРЕКП у грудні 2019 року.

«За розподіл газу споживачі сплачували завжди, однак, раніше ця плата входила до загальної ціни газу і здійснювалася єдиним платежем. Про відділення платіжок за продаж газу та його транспортування вели мову із з 2015 року. -Повідомив Віктор Осницький. – Однак, лише з початку 2020 року з рахунків за газ вилучена плата за його доставку. Це затверджено відповідною Постановою Національної комісії з питань державного регулювання та комунальних послуг. Таким чином було завершено анбандлінг, тобто остаточне розділення продажу та розподілу газу. Це дає змогу споживачам бути вільним у виборі постачальника газу.»

Плата за розподіл природного газу для кожного споживача розраховується індивідуально і залежить від обсягів спожитого газу у попередній «газовий рік». Це проміжок часу з 1 жовтня по 30 вересня 2019 року. Сума спожитого газу за рік, множиться на тариф на доставку та ділиться на 12 місяців.

Нагадаємо, державний регулятор встановив для АТ «Рівнегаз» тариф 1,20 грн за м куб. в місяць (з ПДВ).

Цікавили споживачів питання про ціну газу та підстави для оплати розподілу газу за замовленою потужністю. Віктор Осницький роз’яснив, що це порядок встановлений НКРЕКП. Така система оплати зручна для споживачів тим, що отримують рівномірний та прогнозований платіж за розподіл газу впродовж року.

В опалювальний період це зменшить навантаження на сімейний бюджет. Для економії на банківських послугах, споживачам краще платити за кілька місяців одночасно, особливо тим, у кого незначні суми нарахувань.

Водночас АТ «Рівнегаз» отримуватиме рівномірне надходження фінансів для проведення ремонтних робіт та профілактичних робіт на газорозподільних мережах.Питання нарахування оплати за розподіл газу для нових споживачів, а також тих, хто в минулому році не користувався газом, наразі переглядають у НКРЕКП.

Такі зустрічі зі споживачами відбуваються в усіх ЦОКах АТ «Рівнегаз» з минулого року. Їх мета – не лише пояснити зміни, що відбуваються на газовому ринку, а й відповісти на питання споживачів.

Світлана САБАНЮК

 

Постійно бути в курсі новин Вам допоможе Telegram-канал газети «7 днів»