У Рівному продаватимуть біорозкладні пакети для сміття

Діліться корисною інформацією з друзями:

За кілька днів біорозкладні пакети для сміття українського виробника можна буде придбати на першій громадській сміттєсортувальній станції в Рівному (вул.. Хмільна, 40).

Про це повідомили представники громадської ініціативи «ЕКОлогічні», які опікуються роботою станції.

7 днів у ТелеграміСвіжі новини для тих, у кого мало часу

Новини які не потрапили на сайт ми розміщуємо в Телеграмі

Дніпровський «Новіс» – перший в Україні завод, який розробив і сертифікував за міжнародними стандартами пакети, що розкладаються за 90 днів.

Директор заводу Андрій Береза розповів, що ідею біорозкладних пакетів вони побачили 3 роки тому, на виставці у Німеччині. Це були пакети з картопляного крохмалю, але для їх розкладання потрібен був промисловий компостер.

– Всі ми викидаємо сміття і рідко замислюємося, що складаючи залишки їжі у пластиковий пакет, ми їх консервуємо на століття – зазначив Андрій Береза. – Тому, команда заводу розробила пакети, які є на 100% біорозкладними та компостуються в домашніх умовах. Вони розпадаються на біологічні речовини та надалі можуть використовуватися як добрива.

Робота над виготовленням пакетів стартувала три роки тому на базі заводу «Новіс». Команда розробників придбала сировину, зробила зразок і відправила до Бельгії на сертифікацію. Продукцію перевірили на відповідність до стандартів біорозкладних пакетів. Процедура зайняла близько 6 місяців, через велику чергу на сертифікацію.

Нині багато країн забороняють поліетиленові пакети у торгових мережах і точках продажу. Країни переходять на папір і біорозкладні пакети, тому у Європі наразі йде суцільна сертифікація продукції.

15 жовтня 2019 року завод «Новіс» отримав сертифікат «OK compost HOME», відповідно до якого, виготовлені пакети товщиною до 21 мікрона можуть розкладатися в домашніх умовах, а до 100 мікронів – в індустріальних компостерах.

На сайті заводу один рулон таких пакетів (20 шт) коштує 59 грн. 

Марія МАТВІЙЧУК

 

Постійно бути в курсі новин Вам допоможе Telegram-канал газети «7 днів»