fbpx

У Рівному паски освячуватимуть у суботу на церковних подвір’ях

Діліться інформацією з друзями:

18 квітня впродовж усього дня пасхальні приношення будуть освячувати на церковних подвір’ях (з дотриманням карантинних норм та піснеспівів Великої суботи). Про це йдеться у зверненні архієпископа Рівненського і Острозького Іларіона до духовенства та вірян Рівненської єпархії ПЦУ щодо відзначення Страсної седмиці й Великодня.

У сільській місцевості є можливість діяти за рекомендаціями Синоду ПЦУ, коли приношення освячують біля подвір’я парафіян.

Крім того, за рекомендаціями Синоду, священники можуть освятити паски у пекарнях, де їх випікатимуть або ж у магазинах, де їх продаватимуть. У кожному із цих варіантів потрібно зважати на всі санітарні норми.

У посланні архієпископа є рекомендації про те як діяти, якщо не вдалося отримати благословення великодніх страв у описані вище способи: «благословляю їм в день свята, в час після прочитання відповідних молитов про благословення у храмах, окропити їх водою, освяченою на свято Богоявлення».

У зверненні також ідеться про те, як здійснюватимуть богослужіння у дні Страсної седмиці, що передує Великодню. Зокрема, про те що під час Богослужіння у храмі може перебувати не більше 10 осіб (з дотриманням дистанції між ними та інших санітарних норм). Заборонено збиратися біля храмів групами, аде це теж є порушенням карантинних норм.

У позабогослужбовий час віряни можуть приходити до храму.

Однак, у церкві не повинно перебувати одночасно більше двох осіб (не враховуючи священика), якщо йдеться про великий храм. У невеликих церквах разом із священником може перебувати лише одна людина.

У Страсну п’ятницю обнесення Плащаниці здійснюватимуть у самому храмі, або звершувати обхід навколо храму лише у складі тих, хто бере участь у відповідному богослужінні, з дотриманням «соціальної дистанції». Достатнім виявом шанування Плащаниці є поклоніння/поклон перед нею, без цілування, – ідеться у зверненні.

Архієпископ Іларіон нагадав священникам, що вони мають закликати парафіян долучатись до богослужінь через засоби трансляції. З місцевого храму в соцмережах (якщо є така можливість), із Свято-Покровського кафедрального собору на телеканалі «Рівне 1» чи кафедрального собору Предстоятеля на центральних телеканалах. Та наголосив на необхідності дотримуватися всіх норм карантину.

«У ці спасительні дні Страсної седмиці й Світлого Христового Воскресіння звертаюсь до вас зі словами молитовної підтримки та закликом до духовної єдності і тверезості розуму. Ситуація, в якій ми опинилися через поширення небезпечного коронавірусу COVID-19, є неординарною для всього світу, бо про подібні виклики до цього часу ми могли дізнаватися лише з історії. Сьогодні людство зіштовхнулося з небезпекою обличчям до обличчя. Водночас сучасна наука та медицина дають нам рекомендації, до яких ми повинні дослухатися і зробити відповідні висновки», – наголосив Архієпископ Іларіон.

 

Постійно бути в курсі новин Вам допоможе Telegram-канал газети «7 днів»