fbpx

У Рівному ніщо не віщує проблем з опаленням

Готовність комунального господарства міста до роботи в осінньо-зимовий період була ключовим питанням на засіданні міськвиконкому цього вівторка, 8 жовтня.

Зі слів начальника міського управління житлово-комунального господарства Ярослава Сахнюка, підготовку інфраструктури Рівного до зими координує спеціально створена комісія, яка ще у вересні проінспектувала всі без винятку комунальні підприємства, об’єкти соціальної сфери, жеки, ОСББ, теплове господарство і визначила, що всі вони готові до початку опалювального сезону. Готовність міста за 5-бальною шкалою оцінили на 4,85 бала.

– Технічно котельні і теплотраси готові, номінації або ліміти, як колись казали, у нас на газ є. У заклади охорони здоров’я ми вже подали тепло. Якщо ж подивитися прогноз погоди: у суботу – +19, неділю – +20, наступного вівторка – +22, а за деякими прогнозами навіть +23. Тому чекаємо. Якщо ж після 15-го числа три дні підряд середньодобова температура буде нижчою ніж +8 оС, я автоматично включу подачу тепла,– резюмував міський голова Володимир Хомко.

Він же повідомив, що в Рівному є два будинки ОСББ, які нині мають проблеми з теплопостачанням. В одному, на вулиці Прищепи, прокладають свою теплотрасу, де до робіт підключилося Рівнетеплоенерго, тож мають встигнути все зробити до початку опалювального сезону. А інша проблемна багатоповерхівка – на вулиці Князя Володимира. Там торік взяли ліміти на газ на 18 тисяч гривень, але не вибрали їх. За це були оштрафовані, тож цього року вони бояться взяти надлишковий газ.

– Це якийсь абсурд! Як же голова ОСББ може вгадати, скільки газу він використає за сезон? Візьмеш мало – змерзнеш, візьмеш багато – штраф. Я не мав що відповісти цьому голові,– додав Володимир Хомко.– Тому він взяв ліміти з 1 листопада, бо боїться, щоб знову не платити штраф, який лягає додатковим тягарем на мешканців будинку.

Нагадаємо, торік тепло рівнянам подали з 17 жовтня.

Оксана ПИЦЬКА