fbpx

Ціни на харчі, пальне та окремі ліки на Рівненщині контролюються

Діліться інформацією з друзями:

Ціни на харчі, пальне та окремі ліки моніторять у Рівненській області постійно.

За рік повномасштабного вторгнення продукти харчування в Україні подорожчали на 31,5%. На це, звісно, є об’єктивні причини. А от щоб вартість соціально значимих товарів була обгрунтованою і доступною для людей, в Рівненській області систематично моніторять ціни на харчі, окремі ліки та пальне.

Як повідомив заступник голови Рівненської ОДА Ігор ТИМОШЕНКО, відповідно до постанови КМУ від 22.04.2020 №341, суб’єкти господарювання повинні декларувати зміну ціни на соціально значущі товари. Це 17 позицій:

гречка, цукор, борошно, макарони вітчизняного виробництва, молоко, хліб, яйця, м’ясо птиці, масло, олія, природний газ, електроенергія, пальне та інші.

Для цього суб’єкти господарювання подають необхідну інформацію до Держпродспоживслужби через її офіційний вебсайт. Відомості автоматично вносяться до Реєстру роздрібних цін на товари. Доступ до відомостей реєстру – вільний. З ним можна ознайомитися на сайті Держпродспоживслужби. Крім того, постанова КМУ від 09.12.2020 № 1236 регламентує граничний рівень торгівельної надбавки в розмірі не більше як 10% на такі вітчизняні продукти, як борошно, молоко, хліб, яйця, куряче м’ясо, олія.

Для контролю за встановленням цін на товари в області діють рейдові групи. До їх складу входять представники правоохоронних та контролюючих органів, ОВА, РВА та місцевих громад. Також працює гаряча лінія обласної військової адміністрації – 0800 500 078, на яку мешканці області можуть зателефонувати з відповідним зверненням. Ці звернення направляються у відповідні контролюючі органи.

Наявність звернення фізичної особи про порушення її прав, зі слів заступниці начальника ГУ Держпродспоживслужби в Рівненській області Оксани НЕМКОВИЧ, може стати підставою для проведення перевірки. Для цього необхідно надати підтверджуючі документи – копію чеків на товар. Проведення таких перевірок погоджується Держпродспоживслужбою. Водночас підставою для перевірки може стати звернення керівництва місцевих громад, які реагують на скарги, що до них надходять.

Так, у 2023 році проведено 3 позапланових заходи та винесено штрафних санкцій на суму 12,9 тис. грн.

«Крім штрафних санкцій на суб’єкт господарювання можуть бути складені протоколи про адмінвідповідальність, приписи щодо усунення цих порушень. Тобто діє не тільки контроль, а й післяконтроль за дотриманням законодавства», – наголосила Оксана Немкович.

«Ми намагаємося знайти правильний баланс: аби бізнес не страждав, а водночас і населення отримувало соціальні гарантії», – підсумував Ігор Тимошенко.

Олександр ПОЛІЩУК