fbpx

Торгівля людьми: як розпізнати та уникнути

Діліться інформацією з друзями:

Торгівля людьми – це форма сучасного рабства та порушення прав людини, яка не втрачає актуальності у ХХІ столітті. Ця проблема може торкнутися кожного, незалежно від віку, статі, освіти чи соціального статусу.

 Війна посилює ризики потрапляння в ситуацію торгівлі людьми та експлуатації, так само як і людську вразливість загалом. Цьому сприяють втрата роботи та ризик опинитися за межею бідності, особливо з-поміж переміщених осіб які потрапляють у скрутне становище, виїзд за кордон, проживання на окупованій території, непридатність оселі для життя та інші соціальні чинники – пенсійний вік, інвалідність, самостійне виховання дітей, багатодітність тощо.

Про це розповідає начальник відділу з питань праці                  Маргарита ЗАХАРЧУК

 У складних умовах люди можуть погоджуватися на пропозиції нелегальної праці як на території України, так і за кордоном. У цьому й криється головний ризик потрапити в ситуацію торгівлі людьми.

Елементарні правила поведінки

 Досить часто люди не відчувають ризику потрапляння в ситуацію торгівлі людьми, не  розпізнають небезпечні сигнали. Аби зменшити ризики потрапляння в ситуацію торгівлі людьми, щонайменше треба знати елементарні правила поведінки та їх дотримуватися.

  • Надавати документи лише офіційним особам. Заздалегідь зробити та зберегти копії найважливіших документів, у тому числі онлайн.
  • Дізнатися, куди їдете, та повідомте про поїздку рідним чи друзям. Не сідайте в авто до незнайомих чи підозрілих людей. Вишліть рідним чи друзям номер транспортного засобу, яким пересуваєтеся.
  • Приймайте допомогу лише від людей та організацій, що заслуговують на довіру.
  • Не віддавайте нікому мобільний телефон чи інші засоби зв’язку. Будьте обачними та обережними при спілкуванні з незнайомцями.
  • Підтримуйте постійний зв’язок із рідними, друзями, колегами. Повідомляйте про будь-які зміни свого маршруту, місця проживання чи роботи. Домовтеся з ними про кодове слово або фразу, які повідомлять, що ви в небезпеці.

 Відповідно до Закону України «Про протидію торгівлі людьми» який здійснюється незаконною угодою, об’єктом якої є людина, а так само вербування, переміщення, переховування, передача або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, в тому числі сексуальної, з використанням обману, шахрайства, шантажу, уразливого стану людини або із застосуванням чи погрозою застосування насильства, з використанням службового становища або матеріальної чи іншої залежності від іншої особи, що відповідно до Кримінального кодексу України визнаються злочином.

Читайте також: Диплом Рівненського університету визнано у Канаді

  • На автодорозі “Київ-Чоп” у Рівненському районі сталася ДТП
    Автопригода сталася сьогодні, 19 квітня, близько 16 години на автодорозі «Київ-Чоп» поблизу села Новини колишнього Корецького району. Попередньо відомо, що водій легкового автомобіля не впорався із керуванням та врізався у відбійник. Від удару авто перекинулось.