fbpx
Є ідея: банк якісної крові для порятунку життів

Є ідея: банк якісної крові для порятунку життів

Діліться інформацією з друзями:

В нашу редакцію звернувся  Фрідріх Іванович ТІТ з села Ясениничі, Рівненського району зі своєю ідеєю – створити банк якісної крови. Як він каже про це давно думав, адже постійно чув, що зараз, під час війни, для поранених постійно потрібна кров. Деякі групи крови особливо з негативним резусом, важко знайти.

Він приніс в редакцію лист, в якому виклав свою ідею. Ми публікуємо без змін. Додаємо, що це не офіційна інформація, а думка нашого читача.

Весь час думав, як допомогти ЗСУ та Україні, яка опинилась у стані війни? Маючи 1 групу крові з резусом «мінус», мені прийшла ідея-винахід – створити в ЗСУ підрозділ донорів з рідкісними групами крові з резусом «мінус», щоб поранені військові отримували якісну кров. Щоб донори були офіційно військовослужбовцями: контрактники, добровольці, воїни строкової служби. 

Знаю людей, які хочуть допомагати ЗСУ у донорстві, але мінімальна зарплата у 5000 грн («на руки») цього не дозволяє (можна знепритомніти при здачі крові, і ще 50 грн заплатити  за проїзд). У мене військове звання гв. сержант (служив у ЦГВ). Зміг би очолити військовослужбовців-донорів з рідкісними групами крові з негативним резусом, яких сам і підшукаю. 

Для цього потрібно, щоб цю групу донорів офіційно оформили як військовослужбовців ЗСУ, котрі були б забезпечені зарплатою, доппайком. 

Держава нічого не втрачає. Якби цю групу донорів мобілізували, одержувала б те саме, що я пишу. Було б добре, щоб такі підрозділи існували в усіх областях України. У ЗСУ був би свій банк якісної крові. А отже Україна, яка готується до вступу в НАТО, мала чим гордитися і допомагати іншим У ЗСУ був би свій банк якісної крові, допомагали б іншим, у тому числі й цивільним, які потерпіли від стихійних лих тощо. 

Адже у світі з ресурсом «плюс»: першої групи – 40%, другої – 30%, третьої – 20%, четвертої – 10%, А з резусом «мінус»: першої групи – 13%,  другої – 10%, третьої – 7%, четвертої – 3%.

Побував у Рівненському обласному центрі служби крові. Працівники зауважили, що існує дефіцит крові з негативним резусом (по радіо і телебаченню теж) Там не питали, чи дотримувався дієти тощо, тільки – паспорт або інший документ, що посвідчує особу. Кров здають масово – поліцейські, військовослужбовці, робітники підприємств. Скрізь говорять, що не вистачає крові з резусом «мінус», їздять по районах збирати кров для ЗСУ. 

На мою думку, це неякісна кров. Донори нерідко не підготовлені до здачі якісної крові. Для донорства якісної безпечної крові потрібна підготовка за добу до здачі. Треба відпочити, добре виспатися, дотримуватися дієти упродовж двох діб, не вживати алкогольні напої, не курити щонайменше 8 годин і т.д. У донора, який здає кров регулярно, кров оновлюється – це якісна кров, від якої залежить швидше одужання хворого без ускладнень і ризику для життя.

Я розумію, що мій винахід-ідея виглядає як диковинка, яка не припала до душі жодній людині, можливо навіть у цілому світі. Але прошу з розумінням поставитися до мого винаходу й дати йому дорогу в майбутнє нашої незалежної держави. Ось, скажімо, винахід, який вилився в гасло «Русский корабель іди на…” допомогли запатентувати і випустили серію поштових марок, дали матеріальну винагороду (інформація з радіо). Тож цей винахід з поштовою маркою проти мого, який забезпечить нашу державу (і не тільки нашу) якісною та безпечною кров’ю, – це мізер.

Прошу відгукнутися щодо втілення винаходу-ідеї в реальне життя в соцмережах редакції, номер мобільного телефона в редакції

 Фрідріх Іванович ТІТ, Рівненський район Рівненської області, село Ясениничі.

Читайте такожДонор-тури організовують в громадах Рівненщини

  • Розмова з ворогом була короткою, не довше автоматної черги
    Розповідь гвардійця з рівненського підрозділу про бої під Авдіївкою, бойову підготовку і войовничих котів Донеччини. Нацгвардієць Святослав Ревко – головний сержант взводу одного з підрозділів Національної гвардії України. У 2012-2013 роках військовослужбовець проходив службу в полку спеціального призначення. Згодом звільнився…