fbpx
МАГАТЕ на РАЕС

Спеціальна місія МАГАТЕ відбулася на Рівненській АЕС

Діліться інформацією з друзями:

З робочим візитом на Рівненській АЕС побували експерти спеціальної місії (СМ) МАГАТЕ з Молдови та Словаччини.

У межах візиту проведено виробничу нараду з питань продовження програми постійної присутності експертів МАГАТЕ на майданчику РАЕС. Та Програми медичної допомоги персоналу електростанції. Обговорення відбулось за участю експертів СМ та постійної місії (ПМ) МАГАТЕ. Вона зараз працює на станції, а також представників керівництва та структурних підрозділів підприємства, інспекції Держатомрегулювання на РАЕС.

Про це повідомляє пресцентр РАЕС.

Напрями роботи спеціальної місії МАГАТЕ

«Основні напрями, за якими працювала спеціальна місія МАГАТЕ, технічний та медичний. Нашим спільним завданням було скоординувати та узгодити подальші плани щодо співпраці у цих напрямах», – зазначив головний інженер – перший заступник генерального директора РАЕС Вячеслав Стоянов.

«Постійні місії МАГАТЕ тривають на майданчиках АЕС України вже понад рік, у тому числі й на Рівненській АЕС. Ми усвідомлюємо, що це велика робота як з боку персоналу станції, так і з боку Агентства. ПМ продовжуватимуть працювати і надалі, а підтримка та фінансування країн-членів МАГАТЕ не зменшуватиметься», – зауважив технічний координатор МАГАТЕ.

«Від імені держави і Держатомрегулювання України дякуємо МАГАТЕ за різнобічну підтримку під час повномасштабної війни. У цей складний час дуже важливо, щоб на ядерних об’єктах були присутні міжнародні спеціалісти, які особисто можуть відстежувати стан справ і передавати правдиву інформацію світовій спільноті», – сказав т. в. о. начальника інспекції Держатомрегулювання на РАЕС Віктор Ройтер.

Цілі спеціальної місії

За словами старшого медичного експерта МАГАТЕ, однією з цілей спеціальної місії є моніторинг стану впровадження Програми медичної допомоги, що спрямована на підтримку психологічного здоров’я експлуатаційного персоналу українських АЕС.

«Сьогодні МАГАТЕ ставить великий акцент саме на ментальному здоров’ї персоналу атомних станцій. За сприяння Агентства для психологів відділу розвитку персоналу (ВРП) РАЕС та медфахівців Вараської багатопрофільної лікарні проведено 16 семінарів з психологічної підтримки», – підкреслила старший медичний експерт МАГАТЕ.

Під час візиту іноземні експерти відвідали навчально-тренувальний центр, де побували в реабілітаційно-оздоровчому центрі, кімнаті психоемоційного розвантаження та ознайомилися з макетом-тренажером STAR. Окрім того, під час спілкування із психологами ВРП Рівненської АЕС обговорили методи запобігання помилкам персоналу АЕС, роботу психологів у цьому напрямі, динаміку та вплив війни на виникнення помилок.

Підтримка психологічного стану атомників

«Підтримка психологічного стану атомників є надактуальним питанням сьогодні. І завдяки сприянню МАГАТЕ психологи ВРП РАЕС взяли участь у кількох тренінгах провідних віденських спеціалістів, які поділилися знаннями щодо діагностики психологічних станів та допомоги особам, які стали учасниками бойових дій. За що ми дуже вдячні. Наразі на основі здобутого досвіду розробляється додатковий проєкт, за яким невдовзі працюватимуть психологи ВРП РАЕС. Прикметно, що співпраця з експертами МАГАТЕ у цьому напрямі добре налагоджена і є продуктивною», –  наголосила начальниця ВРП РАЕС Галина Синиця.

Як підкреслила представниця служби охорони праці РАЕС, координатор співпраці в межах медичної програми МАГАТЕ Наталія Кучерук, перша зустріч з МАГАТЕ за Програмою медичної допомоги відбулася у березні минулого року. Вона триває й нині й наразі опрацьовується питання закупівлі чергової партії критичного медичного обладнання для РАЕС.

«Впродовж плідної співпраці на РАЕС вже поставлено медичне обладнання, вироби медпризначення та лікарські засоби за рахунок фінансування МАГАТЕ. Під час цієї зустрічі обговорено концепцію подальшої взаємодії. Зокрема додаткового постачання обладнання і засобів для потреб електростанції та Вараської багатопрофільної лікарні, яка є єдиним закладом такого типу у місті-супутнику РАЕС. Тут персонал станції отримує базову меддопомогу», – розповіла Наталія Кучерук.

Також експерти СМ МАГАТЕ відвідали Вараську багатопрофільну лікарню, зокрема відділення реабілітації та центр психічного здоров’я.

Читайте також: Безоплатний протез можуть отримати усі жителі Рівненщини, які цього потребують