fbpx

Рівняни хочуть від’єднатися від централізованого опалення

Діліться інформацією з друзями:

Вісім власників квартир звернулися з проханням від’єднатися від системи централізованого опалення. Розповіла на своїй сторінці в Фейсбук депутат рівненської міської ради Любов Романюк.

Їх звернення було розглянуто на постійно діючій міжвідомчій комісії щодо відключення споживачів від систем централізованого опалення та постачання гарячої води у місті Рівне.

Комісія винесла позитивне рішення щодо відключення квартир, власники яких подали заяви.

Що буде далі?

Ми будемо слідкувати за вирішенням цього питання і повідомимо на своєму сайті та в газеті “7 днів”.

Довідка

17 вересня 2019 року набув чинності наказ Мінрегіону від 26.07.2019 № 169, яким затверджено Порядок відключення споживачів від систем централізованого опалення та постачання гарячої води.

У багатоквартирних будинках, в яких на день набуття чинності Закону про житлово-комунальні послуги (10 грудня 2017 року) не менше половини квартир і нежитлових приміщень відокремлена від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води, власники квартир і приміщень, приєднаних до таких мереж, не зобов’язані, але мають право відключити свою квартиру та облаштувати систему індивідуального теплопостачання (опалення або гарячого водопостачання). Примусове відключення не допускається.

Питання відносно відключення споживачів від мереж розглядатиме постійно діюча комісія на місцях. А рішення про відключення приймає орган місцевого самоврядування за письмовою заявою власника (співвласників) будівлі або житлового будинку, з урахуванням рішення комісії, яка засідатиме не рідше за один раз в місяць.

Власник (співвласники) подають в орган місцевого самоврядування заяву про відключення, складену в довільній формі, із зазначенням причини відключення, а також інформацію про намір облаштування у будівлі систем індивідуального або автономного теплопостачання (опалення та гарячого водопостачання).

Для багатоквартирного будинку до заяви додатково додається протокол зборів співвласників багатоквартирного будинку (витяг з протоколу) і вказуються особи, уповноважені представляти інтереси співвласників.

Така заява передається на розгляд комісії, яка повинна розглянути її на найближчому засіданні за участю заявника або його уповноваженого представника.

Комісія приймає рішення про відключення будівлі і представляє пропозиції по типу системи індивідуального або автономного теплопостачання у будівлі після відключення. Рішення впродовж п’яти робочих днів передається в орган місцевого самоврядування, а його копія надається заявнику.



Постійно бути в курсі новин Вам допоможе Telegram-канал газети «7 днів»