fbpx

Рівненський двір, який обходили стороною, оновлюється завдяки спільним зусиллям місцевого депутата і громади

Діліться корисною інформацією з друзями:

Двір між будинками на вулиці Фабричній, 1 та 1а впродовж останніх двох тижнів нагадує великий будівельний майданчик. Саме тут реалізується проєкт капітального благоустрою прибудинкової території, який місяцями «просували» та «вибивали» мешканці багатоповерхівок спільно зі своїм депутатом Богданом ГАПЯКОМ.

Незважаючи на певні труднощі, депутатові вдалося «провести» громадську ініціативу через відповідну комісію, переконати колег з Рівнеради проголосувати за проєкт і «вибити» необхідні кошти з бюджету та тримати руку на пульсі, аби справу не відклали «на потім» і проєкт реалізували вчасно. Як запевняють підрядники, невдовзі це подвір’я стане одним з кращих у мікрорайоні. Днями міський обранець взяв участь у зборах ОСББ будинку на Фабричній, 1, особисто перевірив, як ідуть ремонтні роботи та поспілкувався з мешканцями, почувши від них заслужені слова вдячності за допомогу й небайдужість.

7 днів у ТелеграміСвіжі новини для тих, у кого мало часу

Новини які не потрапили на сайт ми розміщуємо в Телеграмі

Панельні дев’ятиповерхівки з’явилися неподалік «нетканки» ще сорок років тому. Зважаючи на свій доволі поважний вік, будинки та територія поряд з ними давно потребують капітального ремонту. Час і окремі не надто добросовісні мешканці зробили свою справу – двір став одним із найзанедбаніших у мікрорайоні. З ним міг «позмагатися» хіба що невеликий скверик біля будинків №14 та №16 на тій же Фабричній. Він був таким же занедбаним. а напіврозвалена споруда, що колись служила дитячою ігровою фортецею, стала улюбленим місцем «тусовок» п’яничок та наркоманів. Минулого року цей двір нарешті набув сучасного охайного вигляду. Знову ж таки, за ініціативи все того ж депутата Богдана Гапяка, тут встановили нові сміттєві баки, руїни «фортеці» знесли, а замість неї побудували та відкрили симпатичний дитячий майданчик. Гратися сюди виходять не тільки діти з цього двору, а й чимало малюків з інших будинків мікрорайону.

Зрештою, дійшла черга й до двору на Фабричній, 1 та 1а. Ремонту передували численні зустрічі депутата з мешканцями, депутатські запити та звернення до управління ЖКГ. Зрештою, був розроблений проєкт благоустрою, пропозиції до якого подавали й найактивніші рівняни, які проживають на Фабричній, 1а. Відбулася експертиза документів, затим сесія Рівнеради виділила кошти. Загальна вартість проєкту – 1,2 млн грн.

Зрештою, до серпня усі попередні процедури були завершені.відкритий тендер визначив підрядника, який активно узявся до роботи. А її тут було багато. Коротка ілюстрація стану двору виглядала так: розбите асфальтне покриття під’їзних доріг, понівечені та подекуди узагалі вибиті бордюри, у зоні відпочинку і поруч із так званим дитячим майданчиком із землі «їжаками» стирчали залишки металевої арматури. На цьому місці колись були лавки та гойдалки. Коли вони зламалися, хтось просто частково зрізав конструкцію, не довівши демонтаж до завершення. Тож такі залишки колишнього комфорту були серйозною загрозою, особливо для найменших мешканців «панельок».

На сьогодні у дворі ремонтні роботи киплять – усе зайве уже прибрали, заасфальтували та розширили дороги, облаштували автостоянку, поклали бруківку на пішохідних доріжках. влаштують зручний острівець відпочинку для дорослих і дітей: встановлять гойдалки, дитячу гірку та зручні лавки. Нового вигляду набув і спортивний майданчик, на якому практично завжди хтось грає в спортивні ігри з м’ячем.

Мешканці Фабричної, 1а, які активно долучились до створення проєкту ремонту двору, тепер не менш активно стежать за ходом робіт, спілкуються із будівельниками, щось перепитують, радять. Ще трохи і буде «квітка». З’явиться місце, де люди проводитимуть вечори, спокійно спілкуючись із сусідами, де мами гулятимуть із малюками, а старші діти зможуть поганяти м’яча. І всі разом вони з гордістю зможуть сказати: «Це мій двір». 

Марія МАТВІЙЧУК

Коментарі з приводу:

Богдан ГАПЯК, депутат Рівнеради, співвласник Рівненської фабрики нетканих матеріалів:

– П’ять років тому, коли мене щойно обрали депутатом міської ради по округу №38, я поставив собі за мету зробити все можливе, аби привести до ладу двори на Фабричній, 1/1а та Фабричній, 14/16. У минулому році вдалося досягнути мети на Фабричній, 14 та 16, а в цьому і на Фабричній, 1 та 1а. Попри те, що цей рік з відомих причин непростий, чимало проєктів відклали до кращих часів, адже бюджет недоотримав серйозні суми. Однак, на щастя, на ремонт саме цього двору кошти виділили. Пишаюся тим, що реалізацію проєкту благоустрою, який я обіцяв людям, буде завершено вже найближчим часом. З особливою ж приємністю відзначу, що нам це вдалося спільно з громадою мешканців. Неподалік – підприємство, на якому я працюю понад двадцять років – Рівненська фабрика нетканих матеріалів, тому мені не байдуже, яким буде цей житловий масив. Приємно бачити, як в останні роки завдяки нашим спільним із мешканцями зусиллям він змінюється на краще, із депресивного стає комфортним та затишним.

Олена ОХОТА, член правління ОСББ «Промінь-Рівне» (вул. Фабрична, 1а):

– З приємністю спостерігаємо, як поступово реалізується проєкт благоустрою нашого двору. Нові пішохідні доріжки з бруківки милують око, розширено заїзд до нашого будинку, покладено новий асфальт. А ще очікуємо на новенькі лавочки та дитячі гойдалки. Знаємо, що проєкт дороговартісний, тому особливо вдячні нашому депутату Богданові Гапяку, за те, що він практично уже втілений в життя. Проте прикро, що в нашому будинку далеко не всі знають, хто був ініціатором проєкту. Люди гадають, що все відбувається саме собою. Тому це створює можливості для майбутніх кандидатів на міського голову та депутатів маніпулювати та приписувати собі чужі заслуги. Тож хочемо донести до всіх мешканців, що ремонт двору – це виключно ініціатива найбільш активних мешканців нашого будинку, яка реалізована завдяки особистому сприянню депутата Богдана Гапяка.

Лілія ГРАЧОВА, мешканка будинку, що на вул. Фабричній, 1а.

– Приємно, коли депутат міської ради особисто опікується твоєю занедбаною прибудинковою територією. А особливо приємно, коли перед виконанням робіт із благоустрою проводяться консультації із мешканцями, узгоджуються їхні побажання. Коли дивишся, як крок за кроком створюється комфортне середовище для людей, як будівельники добросовісно та якісно роблять благоустрій, то піднімається настрій. Із нетерпінням очікуємо на завершення будівельних робіт. Богдан Гапяк – це перший міський обранець по нашому округу, якого цікавлять проблеми людей, який не просто «щось робить», а проводить колосальну роботу. Людина, у якої слово не розходиться з ділом. За це ми йому дуже вдячні.