Рівненська обласна рада рада просить Зеленського та нардепів заборонити діяльність структур РПЦ в Україні

Діліться корисною інформацією з друзями:

Сьогодні на своїй сесії Рівненська обласна рада ухвалила звернення до Президента України, ВРУ, Кабміну, Конституційного Суду України щодо негайної заборони в Україні російської православної церкви (РПЦ), її структурних підрозділів і залежних від неї організацій.

“Агресія рф проти України з 2014 року, і зокрема повномасштабне вторгнення 24 лютого 2022 року, здійснюється як із застосуванням збройних сил держави-агресора, так і з застосуванням засобів пропаганди, маніпуляції та сіяння розбрату в українському суспільстві. московська церква посідає чільне місце серед інструментів агресії.  Як через злочинну співпрацю священнослужителів із окупантами. Так і через поширення наративів ворога, виправдання агресії окупантів та поширення ворожнечі серед українців”, – йдеться у зверненні.

Адже неможливо приховати факти здачі цілих єпархій російській православній церкві, агітації за «русскій мір і русскоє оружиє», втечі ієрархів-колаборантів до росії, співучасті у викраденні людей, доносів на українських патріотів і ветеранів, священників Православної Церкви України та інших злочинів.

“Ілюстрацією моральної деградації колаборантів у рясах виступають випадки розпусти, які шокують громадськість.

Поширеним залишається розкрадання історико-культурної української спадщини, яке проходить повз увагу державних органів.

Обшуки, проведені у монастирях і єпархіях різних областей, і зокрема у Києво-Печерській Лаврі, підтвердили наявність там російських агітаційних матеріалів, спрямованих на розкол українського суспільства, перебування підозрілих осіб.

Ці факти підтверджують: колаборація з окупантом – це не поодинокі випадки, а системне явище. І це явище не знаходить оцінки у керівництва московської церкви в Україні. Навпаки, бачимо спроби виправдати подібну діяльність або ж замовчати її.

Спроби замаскувати приналежність до москви не мають успіху – за церкву говорять справи”, – йдеться в документі.

Російська церква, разом із своїми структурними підрозділами і залежними організаціями, має бути заборонена в Україні.

7 днів у ТелеграміСвіжі новини для тих, у кого мало часу

Новини які не потрапили на сайт ми розміщуємо в Телеграмі

Тому депутати обласної ради вимагають від Кабміну упродовж двох місяців розробити відповідний законопроєкт та подати його до ВРУ для розгляду. А також перевірки підстав та дотримання умов користування релігійними організаціями майном, яке перебуває на території Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника та інших культових споруд.

Верховну раду просять чимшвидше прийняти відповідний закон. а Президента – взти під особистий контроль це питання.

Це вас теж може зацікавити: