fbpx

Рівненська єпархія ПЦУ ще не отримувала звернень від громад щодо зміни дати святкування Різдва

Діліться інформацією з друзями:

Поки що жодна церковна громада не зверталася до єпархії з тим, щоб перенести дату відзначення Різдва, – про це повідомив прессекретар Рівненської єпархії ПЦУ, протоієрей Василь Рудніцький.

Можливо, ближче до дати 25 грудня будуть звернення. Якщо так, то Владика благословлятиме, адже це буде рішення громади, – зазначив речник Єпархії.

Нагадаємо, 18 жовтня священний синод ПЦУ ухвалив рекомендацію, щодо відзначення цього року Різдва Христового. Зокрема, у храмах, де громади більшістю підтримають рішення про святкування Різдва 25 грудня (замість 7 січня), дозволяється організувати святкові богослужіння саме у цей день.

– Настрої серед наших вірян різні. Є ті, хто повністю підтримує зміну календаря і зокрема відзначення Різдва 25 грудня, є ті хто воліє залишити все як до цього, є й такі, що не ухвалили для себе якогось конкретного рішення. Зараз усе залежить від віруючих, як вирішать – так і буде. З досвіду попередніх років, то не пригадую такого, що повністю якісь парафії хотіли поміняти дату. Людям потрібен час, щоб сприйняти цю думку.

Нагадаємо, дискусії про зміну церковного календаря точаться в ПЦУ вже не один рік.

– Перехід на новий календар є давно назрілим та навіть перезрілим питанням, але очільники ПЦУ та УГКЦ не поспішають ухвалювати остаточне рішення, оскільки небезпідставно побоюються розколу в своїх Церквах, – зазначає доктор історичних наук, професор Національного університету «Острозька академія» Андрій СМИРНОВ, коментуючи рішення синоду. – Адже йдеться не тільки про зміну дати святкування Різдва, але й про весь комплекс річних свят. З метою вивчення реальної церковної потреби в здійсненні у близькому часі календарних змін, Синод Православної Церкви України дозволив цьогоріч, як виняток, кожній парафії самостійно обирати собі дату Різдва – або за новим, або за старим стилем. Результати експерименту будуть узагальнені й враховані при ухвалені майбутніх рішень щодо календарного питання. Очевидно, що за такої ситуації більшість громад ПЦУ все одно залишиться на юліанському календарі, зберігаючи відданість «історичним традиціям».

Водночас очільники Православної церкви України таким своїм рішенням очевидно демонструють готовність до поступових змін.

– Наша церква відкрита, якщо є певні прохання і звернення до митрополії, то митрополія реагує на це, – наголосив Василь Рудніцький. – Тому й ухвалюють такі рішення. Можливо, мине рік-два-три-п’ять і всі захочуть відзначати Різдво на 25 грудня. А заразом не будуть проти інших змін у церковному календарі. До того ж багато православних церков нині святкують Різдво 25 грудня: вселенський патріархат, греки, та інші.