fbpx

Рівненські ОСББ і касові апарати

Діліться інформацією з друзями:

До редакції нашої газети надійшло декілька запитань від голів ОСББ, щодо того чи повинні об’єднання обов’язково застосовувати в своїй роботі реєстратори розрахункових операцій (касові апарати).
Коментує професор кафедри обліку та аудиту Київського національного університету ім. Т. Шевченка Надія ГУРА:
ОСББ повинні розуміти наступне:

  • по-перше, ОСББ – неприбуткові організації;
  • по-друге, вони є негосподарюючими суб’єктами. Згідно з п. 3 ст. 3 Господарського кодексу України: «діяльність негосподарюючих суб’єктів спрямована на створення і підтримання необхідних матеріально-технічних умов функціонування, є господарчим забезпеченням діяльності негосподарюючих суб’єктів»;
  • по-третє, що витікає з перших тверджень та з закону «Про ОСББ» (зокрема, ст. 4) – об’єднання не надають послуг і нікого не обслуговують.

Що стосується закону «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», сама його назва говорить про те, що він стосується тих суб’єктів господарювання, які надають послуги, тобто не ОСББ.
Далі в Законі визначено, що «розрахункова операція – приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг)…», тобто знову ніякого відношення до ОСББ. Адже вони не мають ніяких покупців і ніякої реалізації послуг.


Електролічильники мають економити, а не просто крутити:голова рівненського ОСББ розповів про оновлення мереж

Рівняни мають повідомити соцзахист про своїх постачальників газу


Єдине, до чого апелюють надавачі окремих податкових консультацій, це стаття 3 закону «Про РРО»: «Суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу …».
Але знову таки мова йде про суб’єктів господарювання, які працюють у сфері торгівлі чи надання послуг, незалежно від того, приймають вони готівку для себе, або для подальшого переказу.
Якщо ОСББ виступає колективним споживачем комунальних послуг, воно також не надає послуги, а споживає їх, тобто про РРО мова не може йти.
Враховуючи, що ОСББ є негосподарюючими суб’єктами, нікому послуг не надають і ніяких покупців не мають, зазначений закон не може мати до них ніякого відношення. Отож ОСББ не повинні застосовувати РРО ні при яких розрахунках.
Світлана ПІКУЛА