fbpx

Рівнеазот готується до ймовірного скорочення майже тисячі працівників

Діліться інформацією з друзями:

Через відміну квот на ввезення російських міндобрив в Україну, вітчизняні хімічні підприємства опинилися перед загрозою зупинки виробництв та звільнення працівників. Не став винятком і Рівнеазот, який, аби якось вижити, змушений перейти на режим роботи на умовах давальницької системи. А це не тільки зменшить обсяги виробництва, а й потягне за собою масове скорочення персоналу. Зокрема, за попередніми підрахунками, на вулиці може опинитися 977 рівненських хіміків.

Щоб цього не сталося, секретар Рівнеради Сергій Паладійчук, який вчора побував на зборах уповноважених представників трудових колективів структурних підрозділів підприємства, став ініціатором написання звернення до Президента України та Уряду щодо недопущення знищення вітчизняної хімічної галузі.

 – Безумовно, ми підтримаємо Рівнеазот, – каже міський голова Рівного Володимир Хомко, – бо це – головне підприємство міста. Тому все, що стосується Азоту, стосується й міста. Більше того, хімічний гігант, на відміну від деяких інших наших великих підприємств, сплачує податки у міський бюджет Рівного. Не кажу вже, про соціальні наслідки, якщо через скорочення працівників люди залишаться без роботи. Ми не можемо допустити цього.

Критична ситуація, в котру потрапив Рівнеазот, на думку депутата міської ради Сергія Васильчука, наслідки політично-олігархічних воєн, через які завжди потерпають прості люди.

– Це все результати недолугої політики влади щодо захисту інтересів наших підприємств, – переконаний міський обранець. – Кабмін не захотів вводити квоти і мито на іноземні добрива (насамперед російські), і тепер хімічна галузь України на межі зупинки. Адже вітчизняні підприємства не зможуть конкурувати з російськими, які використовують для виробництва міндобрив дешевші, ніж у нас, газ і сировину.



Прикро, що приймаючи рішення, центральна влада, не рахується ні з інтересами України (кожна держава, тільки, вочевидь, не наша, дбає про захист свого товаровиробника), ні з проблемами, які стосується простих людей. Чи подумав той, хто вирішив відкрити український ринок міндобрив для імпорту, про тих пересічних рівненських хіміків, сім’ї яких завтра можуть залишитися без засобів для існування? Мабуть, ні, не подумали. Як, зрештою, проігнорували й той факт, що, по суті знищуючи Рівнеазот, вони залишають від запланованих надходжень місцеві бюджети Рівного і ОТГ Рівненського району. А ця ситуація в умовах карантину, коли казна міста зазнає суттєвих втрат, набирає критичного характеру.

Василь Бусько

Постійно бути в курсі новин Вам допоможе Telegram-канал газети «7 днів»