fbpx

У ставленні до коронавірусу “…не потрібно паніки. Але й не потрібно підліткового піжонства” – вважає рівненський лікар

Діліться інформацією з друзями:

Ефективних ліків від COVID-19 – немає. Вакцини від цього віруса – не існує. Усілякі противірусні пігулки, які п‘ють люди – не мають доведеної ефективності. Антибіотики на вірус – не діють. Але люди в абсолютній більшості – одужують. 

Про це йдеться у дописі відомого рівненського лікара-анестезіолога Павла Сільковського на його сторінці у Фейсбук.
Павло Сільковський лікар-анестезіолог відділення анестезіології та інтенсивної терапії Рівненської обласної дитячої лікарні в своєому пості намагається пояснити, що ворганізмі є імунна система – ефективна в боротьбі проти вірусів, як ніхто і ніщо інше.
І якщо у вас п‘ятий чи десятий день температура, то це не значить, що віруси там роблять, що хочуть. А організм чекає, коли йому почнуть призначати черговий антибіотик. В цей самий час, коли ви думаєте, що вже капець і приїхали, імунна система тихенько, системно і методично підчищає ворогів вашого життя. І наводить порядок. І коли на 12-й чи 15-й день вам стає краще і ви дякуєте третьому чи п‘ятому антибіотику за допомогу, імунна система скромно стоїть в стороні і кліпає очима, мовляв, ладно, нехай і так. Подяка не за адресою, але пацієнт живий. І то добре. – розповідає Сілковський.

Але ж колективного імунітету немає. А індивідуальний зникає за кілька місяців. Аналізує лікар.

Ок, нехай навіть так. Хоча я все-одно думаю інакше. І все ж, якщо ворог вторгся в чужу державу, а армія дала йому по зубах і повністю знищила. То що зробить ця ж армія наступного разу, якщо це знову станеться? Зробить те саме, тільки ще швидше. Імуннна система працює саме так.

Тому не потрібно паніки. Але й не потрібно цього підліткового піжонства, типу це все брехня і ніякого вірусу не існує. Практика показує, що хто найбільше сміється, той чомусь потім важче хворіє. Розумні правила захисту ще нікому не пошкодили. І так, є невелика група людей, у яких з армією, тобто з імунним статусом, трохи проблеми. Таким людям потрібно бути особливо обережними. Щоб все було добре у всіх.