fbpx

Рідкісний хижак на Рівненському Поліссі знаходиться під цілодобовим наглядом

Діліться інформацією з друзями:

Рідкісний хижак самець рисі на Рівненському Поліссі знаходиться під цілодобовим наглядом та допомагає вченим.

Фахівці  Рівненського природного заповідника та WWF України відловили та встановили на самця рисі телеметричний нашийник з передавачем GPS-GSM. Завдяки цьому приладу вони зможуть майже в режимі онлайн стежити та спостерігати за життям рідкісного хижака на Поліссі.

Традиції Рівненського Полісся презентували на Київщині

Тварину назвали Борись. Це статевозрілий, здоровий самець вагою 22 кг. Поки його нашийник буде працювати справно, науковці зможуть отримувати та аналізувати інформацію щодо екології виду. Мова йде про:

  • міграційні маршрути;
  • харчовий раціон;
  • сезонну та добову активність;
  • довжину добового ходу;
  • розміри індивідуальних територій;
  • виводкові території рисі (зокрема місця, де з’являється і зростає потомство);
  • оселищну приуроченість виду;
  • вплив на мисливську фауну тощо.

Дослідження проводяться за допомогою технічних засобів, які фіксують різні параметри, наприклад конкретне місце перебування тварини. Отримана інформація передається на віддалений сервер до якого мають доступ науковці. Нашийник, який носить Борись, може працювати до двох років в залежності від природних умов та режимів роботи. Далі він самостійно відпаде. Нашийник розроблений польською компанією “Ecotone Telemetry” з урахуванням біологічних та поведінкових особливостей виду та не перешкоджає життєдіяльності тварини.

Роман Черепанин, експерт WWF-Україна, менеджер проєкту “Співжиття заради збереження” на сайті розповів. що телеметричний нашийник — це ще один, новий у дослідження рисі, технологічний інструмент, який наші партнери будуть використовувати у своїй роботі разом з іншими методами. Завдяки отриманій інформації науковці зможуть поглибити знання щодо екології виду, а також розробки ефективних планів управління та заходів збереження виду для різних територій.

Читайте також: Долучити голос Ватикану до звільнення полонених просять Папу Римського