fbpx

Традиції Рівненського Полісся презентували на Київщині

Обряд водіння Куста , який побутував на території Рівненського Полісся ще тисячоліття тому, сьогодні відтворили у Національному музеї народної архітектури та побуту України в Пирогові.

Про це повідомляє Рівненська ОВА.

«Обряд водіння Куста проводять на 50-ий день після Великодня, на свято Трійці. Він триває три дні, а учасницями дійства є дівчата та старші жінки. Вони передають свої знання про традицію молодшому поколінню», – пояснила керівниця КЗ «Рівненський обласний центр народної творчості» РОР Ірина Баковецька-Рачковська.

Сам звичай також називають «літніми колядами». Етнографи пояснюють, що він поєднує поклоніння природі, символізуючи її щорічне переродження, і зв’язок предків та сьогодення. А найцікавіше, що традиція досі збереглася у селі Сварицевичі колишнього Дубровицького району. Більше того, вона не переривалася. Тож на сьогодні це одна з «родзинок» туристичної Рівненщини, прокоментувала начальниця управління культури і туризму Рівненської ОДА Любов Романюк.

«Сьогодні ми працюємо над тим, щоб зберегти всі нематеріальні культурні цінності, які має Рівненщина, – пояснила Любов Романюк. – Власне, хочемо внести цей обряд у перелік ЮНЕСКО. Тож ця презентація – один із кроків до нашої мети».

Окрім цього, у Національному музеї народної архітектури та побуту України в Пирогові умільці з Рівненщини проводитимуть оригінальні майстер-класи: із виготовлення прикрас з бурштину, із ткацтва, з вишивки.

Також усі охочі зможуть побачити поліський серпанок, прикраси та ікони з бурштину, поліський регіональний костюм.

Експозиції представлені для огляду у давній поліській церкві на території музею просто неба.

Вони діятимуть упродовж 17-18 червня.

Презентація культурних традицій Рівненського Полісся відбувається в рамках державної програми «Мандруй Україною» завдяки Державному агентству розвитку туризму України, Національному музею народної архітектури та побуту України, Рівненського обласного центру народної творчості, за підтримки Управління культури і туризму Рівненської обласної державної адміністрації.