fbpx

Програму співфінансування ремонту ліфтів планують відновити у Рівному

Діліться корисною інформацією з друзями:

Програму співфінансування ремонту ліфтів у Рівному для ОСББ планують відновити.

Щонайменше 10 мільйонів гривень із бюджету Рівненської громади спрямують на програму співфінансування ремонту ліфтів у багатоквартирних житлових будинках. Про це повідомив під час зустрічі  з ініціативною групою голів рівненських ОСББ секретар Рівнеради Віктор Шакирзян.  Щоб використати кошти максимально ефективно, домовились проводити консультації з представниками об’єднань співвласників багатоквартирних будинків на постійній основі.

7 днів у ТелеграміСвіжі новини для тих, у кого мало часу

Новини які не потрапили на сайт ми розміщуємо в Телеграмі

“Ми розуміємо, що ремонти ліфтів – це дуже дороговартісні речі. І тому виникла необхідність підтримати наших мешканців міста. Оскільки, самотужки жителям буде надзвичайно складно впоратись з цією проблемою, а тому альтернативи механізму співфінансування просто таки немає. Уже є відповідні напрацювання з боку Департаменту інфраструктури і благоустрою. Тож, незабаром впровадимо їх у життя. Хочеться, аби  такі напрацювання переходили в практичні завдання, і за 2023 рік ми зробили максимум, тому що у 2022 році ми не могли повноцінно використовувати капітальні видатки. Крім того, надзвичайно важливо, аби всі рішення, щодо впровадження таких програм співфінансування напрацьовувались за участі представників ОСББ, було залучено максимально широке коло зацікавлених осіб.  Якщо ми хочемо, справді, ефективних, дієвих рішень, маємо працювати разом, зважаючи на реальні потреби і проблеми, з якими стикаються мешканці об’єднання ”,каже Віктор Шакирзян.

Голови ОСББ, своєю чергою, наголошують станом на сьогодні проведення ремонту модернізації чи заміни ліфтів, чи не найбільша проблема, адже зібрати необхідну суму мешканцям самотужки не під силу. 

“Ліфт у будинку має дуже велике значення. По перше, це безпека співвласників. По друге, ліфти зносилися, оскільки житлові будинки збудовані більше 40 років тому, тобто вони вже відпрацювали своє. І на сьогоднішній день усі ОСББ отримують приписи від компанії, яка здійснює технічне обслуговування на предмет проведення експертного обстеження і обов’язково виникають якісь питання”, – розповідає голова правління ради голів ОСББ Галина Похильчук.

Як зауважила голова депутатської комісії з питань житлово – комунального господарства, для того аби покращити ситуацію із ліфтами у багатоквартирних будинках нашого міста, усі структури повинні діяти злагоджено.

“Спільно з відповідними структурами хочеться мати не просто діалог, а хочеться мати від цього результат. Саме тому сьогодні була організована ця зустріч, і я думаю, в нас спільними зусиллями вдасться реалізувати цю програму, але тільки, якщо ми будемо працювати разом – влада, депутатський корпус і голови ОСББ в комплексі. Оце основна ціль 2023 року”, – зазначила голова комісії з питань житлово-комунального господарства Рівнеради Катерина Марчук

Раніше Департамент інфраструктури та благоустрою опікувався питанням ліфтів у будинках, які обслуговують управлінські компанії. Нині ж, ця структура вноситиме доповнення у відповідну програму.

          “Раніше, ліфтами що знаходяться на балансі ОСББ, опікувався Департамент економіки. Однак строк дії їхньої програми вже закінчився. Наразі, ми собі зараз запозичаємо ті пункти, які були по ОСББ в програмі економіки по ліфтах, забираємо їх на себе, включаємо їх в нашу програму. Я надіюся, що депутати підтримають цю ініціативу і на найближчій сесії вони за це проголосують. Що стосуються виплат чи фінансової сторони – умови є незмінні. Вісімдесят відсотків з міського бюджету, мешканцям же залишиться зібрати лише 20 відсотків”, – зазначив директор Департаменту інфраструктури та благоустрою Руслан Гудима.

Результатом такої зустрічі, як представники влади, так і голови рівненських об’єднань співвласників багатоквартирних будинків залишились задоволені. Адже останніх, найбільше турбувало те, що їм доведеться самостійно розв’язувати проблему ремонту ліфтів. Натомість рівняни невдовзі отримають чималу фінансову підтримку збоку муніципальної влади.

Читайте також:Більше 300 мільйонів отримав бізнес Рівненщини у 2023 році