fbpx
Правець. Як захистити себе від цієї небезпечної хвороби

Правець. Як захистити себе від цієї небезпечної хвороби

Діліться інформацією з друзями:

Навесні підвищується сільськогосподарська активність, активізуються будівельні роботи, які можуть супроводжуватись різноманітними травмами, через які в організмі може потрапити збудник правця.

Правець – це небезпечна інфекційна хвороба, що характеризується ураженням нервової системи та проявляється періодичними клонічними судомами, тяжким перебігом та високою летальністю.

Шлях зараження – рановий. Збудник правця із навколишнього середовища, частіше через ґрунт, потрапляє в організм людини крізь пошкоджену шкіру, навіть через малопомітні подряпини, садна, потертості. Зараження також можливе при забруднених опіках, відмороженнях, електротравмах, кримінальних абортах, пологах в асептичних умовах, операціях на товстій кишці.

Симптоми правця з’являються через 1-2 тижні після зараження. Але трапляються випадки, коли симптоматика проявляється через кілька годин чи днів, тоді її перебіг особливо важкий.

Хвороба починається судомними скороченнями жувальних м’язів, неможливістю відкрити рот, витріщанням очей, далі настають судоми м’язів шлунку, спини та кінцівок. Причинами смерті від правця є асфіксія, внаслідок паралічу дихання або порушення серцевої діяльності.

Основним і найефективнішим методом профілактики правця є вакцинація, яку починають у 2 місяці та повторюють у 4 та 6 та 18 місяців. У 6 та 16 років здійснюється ревакцинація. Першу планову ревакцинацію дорослих проводять у 26 років з подальшою плановою ревакцинацією кожні 10 років.

Але навіть маючи щеплення при пораненнях шкіри необхідно звертатися в лікувальний заклад за медичною допомогою.

Джерело: Рівненський обласний ЦКПХ

Читайте також: Метеозалежність. Як боротись з перепадами температури й тиску