Перелік осіб, які можуть отримати статус УБД, розширений

Перелік осіб, які можуть отримати статус УБД, уряд розширив. Зокрема, змінами до Постанови КМУ №413 врегульовуються порядок та процедура надання статусу учасника бойових дій (УБД) українським Захисникам і Захисницям, які стали на оборону України від початку повномасштабного наступу рф, з лютого 2022 року.

Так, умовою надання статусу УБД для військовослужбовців є виконання ними особисто або у складі військової частини (установи, закладу) бойових завдань. При цьому не встановлюються вимоги щодо кількості днів перебування у районах проведення бойових дій.

7 днів у ТелеграміСвіжі новини для тих, у кого мало часу

Новини які не потрапили на сайт ми розміщуємо в Телеграмі Підпишись

Підтвердженням виконання бойових завдань військовослужбовцем є витяги/копії з (за наявності хоча б одного з таких документів):

  • бойових донесень;
  • журналів бойових дій (оперативних завдань, ведення оперативної обстановки);
  • вахтових журналів;
  • польотних листів;
  • матеріалів спеціальних (службових) розслідувань за фактами отримання поранень, контузій, каліцтв.

Перелік осіб, які можуть отримати статус УБД, розширений. Для отримання статусу УБД командири військових частин звертаються до комісії, утвореної державним органом, у підпорядкуванні якого перебуває військова частина, або військовослужбовці самостійно звертаються через територіальні центри комплектування та соціальної підтримки.

При собі слід мати один із документів, що підтверджують виконання бойових завдань, зазначених вище, та довідку про безпосередню участь у заходах із забезпечення оборони, форма якої затверджена тепер новим додатком до Постанови КМУ №413.

З повним текстом оновленої Постанови КМУ від 21.10.2022 №1193 можна ознайомитися за посиланням:

https://bit.ly/3suQDw6.

Ганна ДУДНИК, начальник відділу по роботі з учасниками АТО та ООС і членами їх сімей

%d блогерам подобається це: