fbpx

Нова любляча родина – найкраща допомога сироті

Діліться інформацією з друзями:

В останній день вересня, коли православні християни вшановують пам’ять чотирьох святих, які уособлюють материнську любов і підтримку, в Україні відзначили ще одне свято – День усиновлення. Цього дня прийнято згадувати про тих малюків, котрі з різних причин опинились без батьківської турботи і любові, а також про тих, хто знайшов у собі сили дати їм нову родину.

Звісно ж, служби, що опікуються дітьми-сиротами та позбавленими батьківського піклування, пріоритетним способом їхнього влаштування в родини вважають усиновлення, хоч пропонують також брати під опіку або на виховання до дитячого будинку сімейного типу чи прийомної сім’ї.

– У Рівному на обліку в службі у справах дітей перебуває 29 дітей різного віку, 18 із них влаштовані в прийомні сім’ї та дитбудинки сімейного типу,– розповів начальник цієї служби Андрій Міщеня.– Сім рівненських родин планують усиновити дитину і вже подали необхідні документи. Як правило, потенційні батьки прагнуть опікуватися маленькими дітьми, до шести років. Таких на обліку є 7. Із початку року в Рівному 13 дітей із Рівненської області вже всиновлені, ще 4 справи перебуває на розгляді в судах. Адже саме суд надає дозвіл на усиновлення. Таке рішення стає чинним через 30 днів після ухвалення.

Аби взяти дитину під опіку чи всиновити її, потрібно зібрати певні документи: щодо наявності нерухомості, стабільного доходу, відсутності кримінального минулого, а також довідку про відсутність медичних протипоказань. Крім того, з жовтня цього року обов’язковим для потенційних усиновителів стало спеціальне підготовче навчання, яке проводить обласний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Обрати дитину потенційні опікуни можуть в обласному закладі, де перебувають сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, або ж через сайт Мінсоцполітики, де є відповідна національна база даних. В Україні більш як 16 тисяч дітей потребують опіки і батьківського тепла.

Після того як усиновлена дитина потрапляє в нову родину, працівники служби у справах дітей відвідують такі сім’ї. Перевіряють, у яких умовах проживає дитина, як до неї ставляться усиновителі. Такі відвідини відбуваються зі збереженням таємниці усиновлення, адже цього вимагає закон. Хоча досить активно на державному рівні обговорюється питання щодо зняття цієї таємниці. Адже батьки, що народили чи всиновили, мають однакові права й відповідальність, а діти – народжені чи усиновлені – однаково рідні, переконаний Андрій Міщеня.

Вікторія МИХАЙЛЮК