fbpx

Невдовзі у Рівному можуть зникнути маршрутки

Діліться інформацією з друзями:

За останні п’ять років число маршруток у Рівному зменшилося більш як на чверть. Натомість майже вдвічі збільшився тролейбусний парк. А віднедавна на вулицях міста з’явилися й великогабаритні екологічні автобуси з низькою підлогою та пандусами. Про перспективи у транспортної галузі нашого міста на цей рік журналістові «7 днів» розповів заступник міського голови Рівного Сергій Васильчук:

– У цьому році маємо намір купити 4 нових тролейбуси. Хочемо закласти у міському бюджеті 2 мільйони гривень на реконструкцію контактної мережі. Бо вона, по-перше, не вічна, а, по-друге, зношується через зростання навантаження. Адже щодня на лінії виходить у середньому по 70 тролейбусів. Ще понад мільйон треба на обладнання мийки для електротранспорту. Бо та, що є, служить ще з незапам’ятних радянських часів. Отож,своє уже давно відслужила. До того ж, непридатна для миття нових тролейбусів. Крім того, будемо просити мільйон гривень на ремонт трансформаторних підстанцій.

Що ще? Буду наполягати на тому, щоб все ж таки запустити в Рівному «зелену хвилю», яка надаватиме перевагу в русі тролейбусам. Для цього треба встановити нові світлофори в центрі та біля пивзаводу, аби відразу адаптувати їх під «зелену хвилю». Водночас і далі працюватимемо над питанням освітлення пішохідних переходів, щоб людям було безпечніше перетинати дороги.

Шукаємо інвестора, який придбав би екологічні автобуси, як-от, наприклад, такі, що нині їздять на 1-му маршруті. Якщо ви помітили, то ми поступово забираємо з вулиць міста маломісткі автобуси, передусім ті, які дублюють маршрути. Так, скажімо, якщо п’ять років тому в нас курсувало майже 400 маршруток, то нині їх число зменшилося до 280, – зазначив Сергій Васильчук.

Василь ГЕРУС

 

Постійно бути в курсі новин Вам допоможе Telegram-канал газети «7 днів»