fbpx

Навчання у дві зміни проходитиме у Рівненській громаді

Діліться інформацією з друзями:

Навчання у дві зміни та змішаному форматі: у першу – початкова школа і випускні класи Рівненських навчальних закладів.

У навчальних закладах Рівненської міської територіальної громади пролунав перший дзвоник. Навчання у 35-ти гімназіях та ліцеях розпочали 2883 першокласники. Цьогоріч освітній процес відбуватиметься в очному, дистанційному та змішаному форматі. Про всі тонкощі навчання в умовах війни та не лише нам розповів заступник начальника управління освіти Рівного, депутат міської ради Василь Харковець.

– Василю Степановичу, чи відповідає дійсності те, що новий навчальний рік буде довшим за попередній?

– Запроваджені нові терміни, зумовлені постановою Кабінету Міністрів України про новий навчальний рік в умовах воєнного стану. Навчання традиційно стартувало першого вересня 2023 року і закінчиться 28 червня 2024 року. Варто зауважити, що керівники навчальних закладів згідно з рішенням педагогічної ради мають підтвердити для кожного закладу структуру навчального року.

Але останній дзвоник буде лунати 31 травня. Тоді виникає питання: чому не 28-го червня? У цей проміжок часу будуть проходити державні підсумкові атестації, які стосуються випускних класів, ЗНО або мультипредметний тест. І всі моменти, пов’язані зі складанням іспитів, їх перескладанням тощо. Маємо розуміти, що чимало речей в умовах воєнного стану не піддаються логіці. Тому повинні бути до цього готовими.

– Ще одне нововведення. Батьків не впускатимуть до приміщення школи. Як ви до цього ставитесь? Це чутлива тема, особливо для батьків першокласників…

– Коли я був директором ЗНЗ №26, а це 2002 рік, тоді ми прийняли рішення, щоб освітній заклад після третього дзвоника о 08.30 був зачиненим для відвідувачів. Батьки спочатку цього не зрозуміли. Вдумайтеся: 2002 рік! Але коли ми з ними поговорили, то знайшли порозуміння. Адже у цій ситуації ключовим пріоритетом є безпека дітей! Тому нині, в умовах війни, я не думаю, що повинна бути якась дискусія. Але тут ми виокремлюємо початкову школу та дітей, які підуть цього року до першого класу. Зрозуміло, що їм потрібен час, аби вони звикли до вчителя, до школи. Тому тут навчальними закладами будуть розглядатись такі ситуації індивідуально.

– У скільки змін буде здійснюватися навчання та які форми навчального процесу будуть в пріоритеті?

– Якщо брати з 35-ти закладів за минулорічними показниками, у нас 17 працювало в очній формі та 18 – у змішаній. Але очна і змішана форми можуть передбачати і двозмінну систему навчання. Така система поступово відходила в минуле, оскільки була вимога Міносвіти й науки України все ж таки піти назустріч дітям і батькам та запроваджувати однозмінну форму навчання. До чого ми поступово і наблизились. Щоправда, у нас було 8 закладів, де неможливо було через кількість дітей і раніше це зробити.

Зараз батьки хочуть, щоб більшість дітей навчалися в очній формі. І ми це розуміємо. Враховуючи Постанову Кабміну, яка чітко говорить про те, що забезпечення очної форми навчання може бути за однєї умови – наявність укриттів та бомбосховищ і її достатня квадратура – 0,6 на одного учня. І, виходячи саме з цього, керівництво визначає, яка кількість дітей буде навчатися в першу зміну, а яка – в другу. Але тут ми так само будемо підходити індивідуально. Зрозуміло, що в першу зміну буде навчатися початкова школа. Альтернативи немає і дискутувати тут ні про що, бо це маленькі діти і вони повинні з першого класу соціалізуватися. Отож початкова ланка має навчатися саме в першу зміну. Також в цей час повинні навчатися і випускні класи.

До слова, на сьогодні всі заклади забезпечені укриттями. Це підтвердила відповідна профільна і робоча комісії за дорученням першого заступника голови Рівненської ОВА.

– Нещодавно було анонсовано ремонт кількох шкіл у громаді: гімназія №16 та ліцей «Український». Розкажіть про це детальніше.

– Так. Це капітальний ремонт з термомодернізації фасадів закладів, який буде виконаний за кошти рівненських платників податків. Тут буде виконано певний комплекс робіт: обов’язково мембранний дах, встановлення двокамерних вікон відповідної класифікації і утеплення самого даху, стін, щоб зекономити пізніше на опаленні. Вже замовлений відповідний проєкт, розроблена проєктно-кошторисна документація. В обох випадках потрібно було проводити експертний висновок. Ми ці висновки отримали. Вони позитивні. Через розпорядження міського голови передали їх на Управління капітального будівництва. Саме їхні фахівці й будуть здійснювати подальший технічний нагляд за реалізацією проєкту.

Спілкувався Андрій СМУСЬ