На Рівненщині запровадили нову нагороду

Діліться корисною інформацією з друзями:

Сьогодні, 23 серпня, з нагоди Дня Прапора у Рівному вперше отримали нову нагороду  «Слава Рівненщини» знакові для області люди. Нагородження відбулося у День прапора після  того як був піднятий найбільший прапор області.

7 днів у ТелеграміСвіжі новини для тих, у кого мало часу

Новини які не потрапили на сайт ми розміщуємо в Телеграмі

Це почесна відзнака, яка є нагородою найвищого рівня Рівненської обласної державної адміністрації. Її запроваджено вперше в історії області. Її вручатимуть за сумлінну працю, високі трудові досягнення та професійну майстерність у різних галузях.

– Це не просто чергова нагорода. Це визнання людей, які прославляють нашу область. Які зробили вагомий внесок у розвиток та популяризацію нашого регіону. Це наш спосіб від імені всієї громади Рівненщини сказати дякую людям, якими ми пишаємося. – наголосив голова Рівненської ОДА Віталій Коваль.

Першими отримали нагороди:

  • Володимир Климов, військовослужбовець, народився в Маріуполі, з 2014 року в АТО, 130 розвідбаті. Був поранений біля Савур-Могили. Після повномасштабного вторгнення росії під Києвом був поранений та втратив око.
  • Євген Кучерук, головний лікар Рівненської центральної міської лікарні.
  • Володимир Бричка , єпископ церкви ХВЄ України, волонтер який приймав участь в обміні полонених.

Олександра Корчевська-Цехош, викладачка Історії українського дизайну розповіла про дизайн нової нагороди Рівненщини:

– Пам’ятна відзнака «Слава Рівненщини» являє собою медаль, яка має 8 кутів. Вона кутаста саме через традиції українського архітектурного модерну, які присутні в традиційному архітектурні стилі України.  Медаль золотистого кольору і вона оточена подвійним бортиком із скрученим шнуром. Це такий маленький омаж візантійській традиції. На цьому візантійська історія не завершилася, адже медаль декорована листям візантійського аканту зроблено у візантійському стилі, це можна часто побачити саме таку декорацію на колонах Софії Константинопольської, на інших об’єктах які були зроблені ще в 10-11 столітті, в тому числі це присутнє і в нашій українській архітектурі. Окрім цього на червоному тлі, на медалі розміщений білий хрест, що являє собою певну транслітерацію нашого прапору Рівненщини. Білий хрест у своєму тілі декорований трикутний узором, який відсилає до Георгія Нарбута та інших графіків початку 20 століття. Окрім цього це відсилка до трипільської культури, яка розказує про Україну, як про націю землеробів, які дуже класно дають раду своєму власному краю і своїй власній Землі. Окрім цього всередині медалі розміщений овальний щит, взятий із деяких макетів бофонів від Ніла Хасевича, на якому шрифтом Марчели Моженої, який був взятий із стилістики шрифтів Ніла Хасевича, виконаний написав «Слава Рівненщини». У центрі самої медалі модерний вінок із великого герба проекту Василя Кричевського, одного із найбільш талановитих архітекторів графіків і в цілому дизайнерів української державності.