fbpx

На Рівненщині з початку року оштрафували 22 палія сухої трави

Діліться інформацією з друзями:

Підпали сухої рослинності та сміття небезпечні для здоров’я та життя мешканців області, екології регіону. За пожежі у природних екосистемах паліїв можуть притягнути до адміністративної та кримінальної відповідальності.

Про це сьогодні говорили під час онлайн-брифінгу в Рівненській ОДА.

Спікери: старший інспектор відділу по роботі з стратегічно вибухопожежонебезпечними об’єктами та застосування санкцій центру забезпечення діяльності ГУ ДСНС України у Рівненській області Андрій Циберьов та начальник відділу Державного екологічного нагляду (контролю) природного заповідного фонду лісів та рослинного світу ДЕІ Поліського округу Олег Семенюк.

Модерував брифінг директор департаменту цифрової трансформації та суспільних комунікацій ОДА Олександр Поліщук.

Як поінформував Андрій Циберьов, з початку року на Рівненщині зареєстровано 512 пожеж. З них 52 – через випалюванні сухої рослинності, а за аналогічний період минулого року було зафіксовано удвічі більше випадків загоряння рослинності. Тому задля упередження підпалів ГУ ДСНС України в Рівненській області продовжує проводити роз’яснювальну роботу.

На сьогодні законодавством заборонено випалювання сухої рослинності навіть на приватних подвір’ях, окрім випадків приготування їжі.

«Мешканці області, особливо із сільської місцевості, нехтують правилами безпеки та відповідальністю, випалюють суху рослинність на приватній території чи земельних паях. Наголошую – вогонь може перекинутися і на сусідні ділянки. Водночас виїзд пожежних підрозділів завдає державі значний збиток», – розповів Андрій Циберьов.

Про відповідальність громадян за порушення чинного екологічного законодавства розповів Олег Семенюк.

Працівники державної екологічної інспекції як самостійно, так і спільно з рятувальниками області, проводять заходи із запобігання пожеж. З початку року складено протоколи та притягнуто до адміністративної відповідальності 22 палія, з них 2 – у Дубенському районі, 9 – у Сарненському, 7 – у Рівненському, 4 – у Вараському.

«Хочу звернути увагу на санкції, які застосовують під час виявлення таких порушень. Наприклад, за порушення вимог пожежної безпеки в лісах штраф становить від 1530 до 4590 гривень, за спалювання сухої рослинності – від 3060 до 6120 грн. Закликаю громадян бути свідомими й не порушувати природоохоронного законодавства», – наголосив Олег Семенюк.

Рівненська ОВА

Читайте також: Як закрити пляшку назад корком. Перевірено – працює