fbpx

На Рівненщині за травень виявили 10 випадків ВІЛ-інфекції та 52 нових хворих на туберкульоз за пів року

Профілактику, діагностику та лікування соціальних інфекційних хвороб вчергове обговорили на засіданні координаційної ради з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та туберкульозу.

«Україна вже більше 15-ти місяців протистоїть повномасштабному нападу російської федерації. На жаль, війна спровокувала поширення хвороб. Тому маємо проводити посилену роботу щодо діагностики та лікування небезпечних хвороб. Окремо хочу подякувати неурядовим організаціям, які підставляють своє плече у боротьбі з поширенням недуг», – зазначив перший заступник голови Рівненської ОДА Сергій Подолін.

Завдяки консолідації усіх служб та обласної влади, на Рівненщині збільшили кількість обстежень на туберкульоз.

Цьому, зокрема, сприяла робота пересувного флюорографа, на якому обстежено 2300 людей з груп ризику, в тому числі ВПО та засуджених.

7 днів у ТелеграміСвіжі новини для тих, у кого мало часу

Новини які не потрапили на сайт ми розміщуємо в Телеграмі Підпишись

В області за I півріччя послугами медико-психосоціального супроводу охоплено більше 350 людей, які хворіють на туберкульоз (мультирезистентний туберкульоз – 94, туберкульоз – 261).

Окремо під час координаційної ради звернули увагу присутніх на оновлені закони у напрямку подолання поширення ВІЛ-інфекції та туберкульозу. В новій редакції враховуються керівні документи Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), світові стандарти ранньої діагностики та лікування ВІЛ-інфекції та туберкульозу.

Сергій Подолін акцентував увагу й на необхідності прийняття в усіх громадах місцевих програм протидії захворюванню на туберкульоз, покращенні роботи з виявлення цього захворювання на ранніх етапах, у тому числі із залученням правоохоронців.

За результатами засідання прийняли доручення про посилення роботи на первинному рівні та необхідності збільшення діагностики кола контактних осіб.

Рівненська ОВА

Читайте також: На Рівненщині з початку року оштрафували 22 палія сухої трави