fbpx

Як закрити пляшку назад корком. Перевірено – працює

Діліться інформацією з друзями:

Залишилася пляшка вина чи шампанського? Не виливай її марно! Ми знаємо, як повторно закрити пляшку і зберегти смак святкового настрою. Дізнайся секрет у нас!

Навчись, як закрити пляшку з вином або шампанським ще раз і зберегти його смак та свіжість. Залишки напою не підлягають виливанню — вони заслуговують на наступну вечірку. Дізнайся про трюк від наших експертів!

Ви купили на свято пляшку напою, проте компанія невелика й у вас залишилося вино чи шампанське. Як бути з напоєм, що залишився?

Ми з’ясували, що цілком реально закрити пробку ще раз і залишити пляшку в холодильнику для наступного свята. Проте спочатку теорія.

Як закривають пляшки на заводах

Елітні напої закривають справжні пробки, виготовлені з пористого коркового дерева. Вважається, що при такому закорковуванні напої не тільки не втратять свого смаку, але й отримають особливу нотку дерева. Шампанське кріплять поверх пробки металевим дротом, відомим як мюзле. Вина закривається пластичною стрічкою, згорнутою на кшталт ковпачка.

На заводі стоїть спеціальний пристрій – «закупорник». Корки потрапляють у маніпулятор, він стискає нижню частину і вставляє її в пляшку. Корок притискає шийку настільки щільно, що повітря не може ввійти. До того ж ні запах, ні напій не «виберуться» на зовні.

Навіть під час збовтування ігристі вина та шампанське не впораються з корком.

Як діяти вдома

Вдома слід діяти за тим же принципом: частину пробки потрібно стиснути, щоб вона потрапила в горло пляшки.

Але ж вона не стискається, скажете ви.

Так, ми теж спробували стиснути та запхнути корок у пляшку. Проте нічого з цього не вийшло. А ось, якщо взяти і нагріти корок, то виявилося що це зробити можна.

Щоправда, один з нас, назвемо його фізик, нагадав, що при нагріванні матеріали розширюються і «пробка точно стане більшою».

Вплив пари на корковий матеріал відбувається за принципом фізичного розширення.

Ми звичайно погодилися з фізиком, але вирішили перевірити.

  1. Набрали води в чайник і розмістили корок в «носику» і почали кип’ятити воду. Можна набрати воду невелику посудину і помістити корок у сито, або опустити його так, щоб вода не діставала до пробки.
  2. Через 2 хвилини (для пробки від шампанського – п’ять хвилин) наш корок став м’якеньким і ми легко стиснувши його вручну відправили у пляшку.
  3. Заштовхнувши його наполовину, залишили просохнути вертикально.

Після цього можна бути впевненими, що напої можна зберігати горизонтально в пляшці.

Читайте також: Як очищати воду і правильно зробити її запас