fbpx

На Рівненщині вперше відбувся Книжковий форум (+фото)

Перший Книжковий форум Рівненщини зібрав велику кількість видавців, письменників, науковців та бібліотекарів з Рівненської й сусідніх областей. Знакова для регіону подія відбулась у Рівненській обласній бібліотеці та була приурочена до Всеукраїнського дня працівників культури й майстрів народної творчості.

Під час церемонії відкриття вручили обласні премії імені Світочів та Ганни Леончук. Також нагородили працівників культури та майстрів народного мистецтва з нагоди професійного свята.

Виступає Андрій Пермяков.

Поетичну програму представив зірковий гість Форуму — рівненський письменник, поет та віршотеллер Андрій Пермяков. Акомпанемент забезпечили музиканти струнного квартету «Dissonance» Рівненської обласної філармонії.

Струнний квартет «Dissonance».

Крім цього, усі бажаючі мали змогу ознайомитись із виставками та презентаціями книг місцевих авторів. Зокрема, представили книги-переможці щорічного обласного конкурсу «Краща книга Рівненщини», інклюзивну літературу, рідкісні видання з фондів Музею книги та друкарства Острозького державного історико-культурного заповідника.

Книжковий форум Рівненщини.

Для молодших відвідувачів підготували окрему програму. Це і виставка дитячої літератури, і презентація книги «Рівненський буквар», і творчі майстерки для дітей. А працівники Рівненського академічного обласного театру ляльок зіграли виставу «Коти-біженці».

Важливою частиною Форуму став збір для військових, які проходять лікування та реабілітацію у КП “Рівненський обласний госпіталь ветеранів війни” РОР. Кожен міг зробити свій «книжковий» донат, який згодом передадуть нашим Захисникам.

Організатори висловили сподівання, що такий захід стане традиційним для Рівненщини. Адже це сприятиме презентації сучасної української, в тому числі й місцевої літератури та виховання в суспільстві культури читання.

Джерело: Рівненська ОВА.

Читайте також: У Німеччині триває рівненська виставка на підтримку тварин, що постраждали від війни