fbpx

У Німеччині триває рівненська виставка на підтримку тварин, що постраждали від війни

У німецькому місті Ессен відкрили інтерактивну виставку «ЧОМУ? Історії тварин з війни», авторами якої є низка креативних рівнян на чолі з відомим дизайнером Ігорем Павлюком та керівником Рівненського зоопарку Олегом Павлюком. Виставка стала можливою за підтримки благодійної організації “Фонд Віктора Шакирзяна”.

Триватиме вона впродовж місяця, а її урочисте відкриття відбулося 5 листопада.

Захід організували волонтери Євгенія Дорофеєва, Сергій Богданов, Українсько-німецьке об’єднання “Опора” за підтримки Grugapark Essen.

На виставці в німецькому місті Ессен.

Інтерактивна виставка «ЧОМУ? Історії тварин з війни» наштовхує глядача на екзистенційні роздуми про життя на Землі. Адже з моменту вторгнення Росії на територію України постраждали мільйони життів. Екоцид, вбивство тварин під час війни є трагічним аспектом збройних конфліктів, на які часто не звертають уваги.

На виставці.

“На виставці представлено 18 інтерактивних зображень, тло кожного з яких – новини з різних країн про війну в Україні. На тлі новин зображені тварини. Всі тварини дивляться на глядача з німим питанням «Чому?», «Чому це сталося зі мною?»” — говорить автор проєкту Ігор Павлюк.

Захід спрямований на досягнення двох цілей: розповісти про долі тих, хто не має власного голосу, щоб розповісти свою трагічну історію, а також зібрати пожертви для зоопарку міста Рівне (Україна), на утриманні якого, окрім власних звірів, наразі знаходяться понад 60 евакуйованих з південних та східних областей України тварин.

Віктор Шакирзян.

“За QR-кодами на рамах глядачі можуть переглянути короткі історії про зображених звірів, а також зробити пожертву на користь нашого Рівненського зоопарку. Адже наш зоопарк став придатком для десятків релокованих тварин. Зараз на його утриманні, окрім власних звірів, знаходяться понад 60 тварин, евакуйованих з південних та східних областей України, — говорить секретар Рівненської міської ради Віктор Шакирзян. — Дякую нашим німецьким партнерам за підтримку Рівненської громади. Такі культурні проєкти допомагають світу знати більше про події війни в нашій країні. А також є підтвердженням того, що весь цивілізований світ стоїть з нами в боротьбі за свободу”.

Нагадаємо що у 2022 році Ессен та Рівне стали містами-побратимами, тож цей захід є продовженням співпраці між містами, між організаціями, між людьми.

Читайте також: На Закарпатті рятувальники зняли зі зламаного в горах підйомника 22 туристи (фото)