На Рівненщині водії-далекобійники підтверджують найвищу категорію водіння

Діліться корисною інформацією з друзями:

Завідувач навчально-виробничої майстерні Олександрійського навчального відділення в Рівненського центру ПТО ДСЗ Володимир Канюк впевнений, що водії категорії СЕ вдвічі сильніше відчувають вантажівку.

Група слухачів, яку він супроводжував, щойно закінчила навчання, і на базіі відділення підтвердила вищу категорію водіння «важковиків» – категорії СЕ.

“Свого часу, – ділиться викладач, – категорії водіїв D і CE вважалися найвищими “.

7 днів у ТелеграміСвіжі новини для тих, у кого мало часу

Новини які не потрапили на сайт ми розміщуємо в Телеграмі

Вони і зараз є однією з найбільш затребуваних на ринку праці. У воєнний час, водії-далекобійники виконують надзвичайно важливу роботу з доставки цінних вантажів, долаючи тисячі важких кілометрів. Водій категорії CE повинен їхати по дорозі з подвійною пильністю. Особливості водіння вантажівок з причепами – у подвійному навантаженні, у безпомилковому відчутті значних розмірів.

Здійснив свою мрію і вимушено переселений із Маріуполя 26-річний Сергій Гаріон. «До війни з росією я жив в улюбленому місті, мав хобі – автоспорт. Я завжди жив машинами. Із 2016 року кермую вантажівкою. Вирішив здобути вищу категорію вже в Рівному», – розповів слухач. Він поділився, що сьогодні, під час співбесіди в одному з рівненських автотранспортних товариств, що займається міжнародними перевезеннями, йому запропонували роботу. Отож, залишилося підтвердити  отримані знання у територіальному сервісному центрі МВС України в Рівненській області. Тут, після успішно зданого іспиту з теорії та водіння, до слова, з обов’язковою відеофіксацією кандидата у водії, Сергій Гаріон отримає нове водійське посвідчення та розпочне нову сторінку «життя на колесах».

Як і решта слухачів – його одногрупників, вчорашніх безробітних, скерованих на 1,5-місячне навчання Рівненським міським, Сарненським районним ЦЗ, Здолбунівською, Млинівською, Рівненською районними філіями Рівненського обласного ЦЗ. Усі водії успішно повторили та оновили теоретичні знання з будови і експлуатації вантажних автомобілів та причепа, правила дорожнього руху, вивчили рух з причепом, а також відпрацювали практичні навички на базі навчального майданчика водіїв у Олександрії. Усі продемонстрували вищу майстерність – здали автотранспортний засіб назад, чітко розмістивши вантажівку з причепом у визначене місце.

Загалом, у Олександрійському навчальному відділенні з початку року підготувати біля 30 водіїв автотранспортних засобів категорії СЕ. Практично усі випускники працевлаштовані та успішно працюють на українських та міжнародних автошляхах.

Більше інформації про формування груп слухачів та умови навчання – на офіційному сайті cpto.rv.ua